SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerzy Owsiak odszedł z Trójki w proteście przeciw zmianom w stacji (wideo)

Jerzy Owsiak zakończył współpracę z radiową Trójką, w której od kilku lat prowadził cotygodniowy program „Się kręci”. Uzasadnił to zmianami programowymi i personalnymi w stacji, m.in. zaangażowaniem Grzegorza Górnego i zwolnieniem Grażyny Mędrzyckiej-Gęsickiej.

Jerzy OwsiakArticle

O zakończeniu współpracy z Trójką Owsiak poinformował w środę wieczorem na końcu swojej audycji „Się kręci”. Uzasadnił to zmianami, które w rozgłośni wprowadziła nowa dyrekcja, m.in. tym że do prowadzących „Klubu Trójki”, nadawanego zaraz przed „Się kręci”, dołączył w maju Grzegorz Górny (2 czerwca w tej roli zadebiutował Piotr Semka).

- Pisząc wyjaśnienie do nowego dyrektora rozgłośni, napisałem, że nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika „Fronda” do środowego wydania „Klubu Trójki”, tak dalece odbiega od mojej filozofii, że trudno mi pogodzić autorski pomysł redaktora realizowany o godz. 21, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości, z moim programem, który startuje o 22 i który jest muzycznie i słownie adresowany do ludzi, którzy wyznają wartości i zasady, jakimi kierujemy się, tworząc takie projekty, jak chociażby festiwal Przystanek Woodstock - stwierdził Owsiak. Zaznaczył, że wcześniejsze audycje „Klubu Trójki” były jedną z inspiracji organizowanej na festiwalu Akademii Sztuk Przepięknych.

Jerzy Owsiak przyznał, że czarę goryczy przelało u niego zwolnienie z początkiem maja Grażyny Mędrzyckiej-Gęsickiej, kierownika redakcji aktualności Trójki (w połowie maja pożegnano się z jej zastępcą Tomaszem Ławnickim, a dziennikarzy czytających serwisy informacyjne przesunięto do Informacyjnej Agencji Radiowej).

- Okazało się, że nowe kierownictwo, którego kompletnie nie znam i z którym, podkreślam, nie mam żadnego konfliktu, nie będzie miało nas w opiece, bo o wszystkim decyduje szefostwo na ulicy Malczewskiego - ocenił szef WOŚP (na ul. Malczewskiego mieści się siedziba główna Polskiego Radia).

Jerzy Owsiak z PR III był związany od stycznia 2012 roku. W przeszłości pracował w stacji w latach 1991-1999.

Obecnie w radiowej Trójce dyrektor Adam Hlebowicz, pełniący tę funkcję od początku kwietnia br., jako kierownik redakcji programowej odpowiada za dział „Zapraszamy do Trójki”, którym kieruje Magdalena Trzaska. Zastępczyni dyrektora Sylwia Krasnodębska odpowiada za dział publicystyki kulturalnej, kierowany przez Katarzynę Borowiecką, natomiast drugi zastępca dyrektora Szymon Sławiński nadzoruje redakcję muzyczną, którą kieruje Piotr Metz, od trzech miesięcy dyrektor muzyczny stacji.

Według badania Radio Track, od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku radiowym pod względem słuchalności wyniósł 8 proc.

Dołącz do dyskusji: Jerzy Owsiak odszedł z Trójki w proteście przeciw zmianom w stacji (wideo)

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Szkoda, ale rozumiem jego decyzję. Szkoda o tyle, że kto słuchał jego audycji w Trójce ten wie, że przekaz tam zawarty był optymistyczny, pokojowy i zachęcał do pozytywnych działań. Fajny był też jego sposób prowadzenia i realizacja audycji - dynamiczna i niespotykana ani w Trójce ani nigdzie indziej.

Rozumiem i nie dziwię się odejściu. Trudno udawać, że nic się nie stało, gdy zwalniani są ludzie, których zna i szanuje od lat. Zresztą i tak by go wywalili w pewnym momencie, bo Owsiak uwiera obecnej ekipie. Jakoś to będzie, Jurek miał już przerwę w Trójce, liczę że i to będzie tylko przerwa.
odpowiedź
User
Janusz I
Brawo Trójka!
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Jupi, co za świetna wiadomość!!!! :D :D :D Bardzo się cieszę, że Jerzego Owsiaka już w Polskim Radiu nie będzie. Jestem za tym, żeby trochę Trójkę przewietrzyć i zaprowadzić w niej porządek, zmieniając ją w prawdziwą narodową stację, a tu proszę - najmniej pasujący do mediów narodowych Jerzy Owsiak SAM ODCHODZI! :D Nawet nie trzeba było go siłą wywietrzać. :) Ale pięknie!
odpowiedź