SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerzy Straszewski ponownie prezesem PIKE

Jerzy Straszewski został wybrany na stanowisko prezesa zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej na kolejną, trzyletnią kadencję. Wybrany został również zarząd organizacji oraz pozostałe organy statutowe działające w ramach Izby.

Jerzy Straszewski ponownie prezesem PIKE

Jerzy Straszewski, dziękując za ponowny wybór na stanowisko prezesa wyraził przekonanie, że działania podejmowane przez zarząd Izby w kolejnej kadencji nadal zmierzać będą w kierunku partnerskiego dialogu z władzą publiczną. Kolejnym priorytetem będzie skuteczne zabieganie o poprawę warunków prowadzenia działalności przez operatorów komunikacji elektronicznej.

Straszewski jest prezesem PIKE nieprzerwanie od 2003 roku. Z wykształcenia elektronik, absolwent Politechniki Warszawskiej, ukończył także studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania na University of Toronto w Kanadzie. Ma tytuł rzecznika patentowego. Współzałożyciel i od 1990 roku prezes zarządu firmy SATEL, producenta i dystrybutora sprzętu dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. W 1991 roku jeden z pierwszych członków - założycieli Stowarzyszenia Operatorów Telewizji Kablowych w Zielonej Górze, przekształconego w 1998 roku w Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Komunikacji Kablowej, a w 2005 roku w Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Od 1994 roku wchodził w skład zarządu organizacji, był także członkiem jej komisji rewizyjnej.

Członkami zarządu PIKE zostali: Gabriela Golicz, Ewa Michalska, Wojciech Zyzański, Mirosław Kozik, Wojciech Baran, Jerzy Straszewski, Józef Kot, Krzysztof Przybył, Ryszard Różański, Jan Tomków, Eugeniusz Grzybek, Tomasz Węgrzyński, Simon Boyd, Janusz Kosiński, Witold Krawczyk, Wiesław Okrój, Włodzimierz Zieliński, Jerzy Muchewicz oraz Zenon Golmento.

W składzie prezydium zarządu PIKE powołanego przez Walne Zgromadzenie znaleźli się: Jerzy Straszewski, Simon Boyd, Janusz Kosiński, Mirosław Kozik oraz Tomasz Węgrzyński. Walne Zgromadzenie Członków PIKE wybrało także komisję rewizyjną oraz sąd koleżeński.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej zrzesza ponad 100 firm, należą do niej operatorzy komunikacji elektronicznej (sieci kablowe, operatorzy telekomunikacyjni) oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu i usług wykorzystywanych przez operatorów w ich działalności biznesowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jerzy Straszewski ponownie prezesem PIKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl