SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prokuratura chce wyższej kary dla Jerzego Stuhra. Złożyła odwołanie od wyroku

Krakowska prokuratura domaga się wyższej kary dla Jerzego Stuhra za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Do sądu wpłynęła apelacja od marcowego wyroku - poinformowało PAP biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie.

Jerzy StuhrArticle

W marcu sąd orzekł wobec Jerzego Stuhra karę zakazu prowadzenia pojazdów przez trzy lata, grzywny w wysokości 12 tys. zł oraz 6 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W apelacji prokuratura domaga się 45 tys. zł grzywny oraz wypłaty 25 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (to kara, jakiej od początku domagał się oskarżyciel). Jako pierwsze tę informację podało Radio Zet.

Obrońca Jakub Dzwoniarski chciał niższej kary finansowej - w wysokości 12 tys. zł i 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Zarówno prokuratura, jak i obrona wnioskowali o trzy lata zakazu prowadzenia pojazdu.

Jak uzasadniał wyrok sędzia Tomasz Rutkowski, wysokość kary sąd ustalił na podstawie średniego stopnia szkodliwości czynu społecznego oraz na podstawie stanu majątkowego oskarżonego wysokości miesięcznego dochodu aktora (6 tys. zł), a także uwzględniając podeszły wiek oskarżonego.

Jerzy Stuhr w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Dołącz do dyskusji: Prokuratura chce wyższej kary dla Jerzego Stuhra. Złożyła odwołanie od wyroku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl