SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jesień w TVP3 Poznań

Od wczoraj poznańska telewizja ma nową ramówkę.

Tygodniowo siedem godzin programu więcej i, co za tym idzie, więcej informacji, gospodarki i rozrywki - to jesienna ramówka TVP3 Poznań.  W programie poznańskiej stacji pojawiają się nowe pozycje, a na ekranie nowe twarze - czytamy w komunikacie.

Codziennie od 26 września poznańska telewizja będzie obecna na antenie TVP3 o godzinę dłużej niż do tej pory. Najważniejszym programem w nowym paśmie (godz. 19.00-20.00) będzie dodatkowe wydanie Teleskopu o godz. 19.15, poprzedzone prognozą pogody. "Dzięki tej dodatkowej godzinie wieczorem, szansę na obejrzenie naszych najciekawszych programów będą mieli teraz także ci, którzy późnym popołudniem są jeszcze w pracy" - mówi Krzysztof Nowak, dyrektor TVP3 Poznań. Ze zwiększonej ilości czasu antenowego powinni cieszyć się także kibice. Miesięcznie poznańska telewizja pokaże 1,5 godziny więcej sportu.

Jesienna ramówka poznańskiej telewizji jest kontynuacją zmian jakie zostały wprowadzone rok temu. Na antenie pozostają programy dotychczas produkowane przez TVP3 Poznań. "Zgodnie z oczekiwaniami naszych widzów uczestniczymy w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych, rozwijamy publicystykę i ruszamy w region" - reklamuje nową ramówkę Jolanta Hajdasz, kierownik Redakcji Programów Regionalnych TVP3 Poznań. W programie pozostają więc w nieco zmienionej formule programy publicystyczne: "Wydarzenia i Opinie" i "Kto ma rację". O kulturze będzie mowa w "Wielkopolskim Informatorze Kulturalnym", "Afiszu" i programie dla młodzieży "poznan-cooltura.pl", a wydarzenia z regionu relacjonować będą obszernie reporterzy poznańskiej telewizji w codziennym "Oknie na Wielkopolskę". Janowi Pawłowi II poświęcona będzie natomiast seria programów, w których autorzy wraz z zaproszonymi gośćmi starać się będą o odpowiedź na pytanie: jak dziś interpretować nauki Papieża i co pozostało w Wielkopolanach po pielgrzymkach Ojca Świętego. 

Największe zmiany w jesiennej ramówce dotyczą obecności na antenie poznańskiej telewizji gospodarki i rozrywki. Gospodarce i jej różnorodnym aspektom poświęcony będzie piątek. W ten dzień TVP3 Poznań pokaże znany już "Wielkopolski Agrobiznes" oraz nowy magazyn, w którym będzie mowa o najistotniejszych wydarzeniach gospodarczych w regionie. Rozrywka będzie obecna w TVP3 Poznań głównie w weekendy. W jesiennej ramówce pozostanie sobotnie wieczorne pasmo (głównie) kabaretowe, dojdzie natomiast pasmo rozrywki w niedzielne popołudnie. Formułę zmienia cykl "Zostań Gwiazdą Kabaretu", w którym oprócz amatorów występować również będą uznane postacie polskiej sceny kabaretowej.

Godnym polecenia w jesiennej ramówce jest cykl, w którym prezentowane będą najlepsze programy zrealizowane kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu przez wybitnych realizatorów pracujących w poznańskim ośrodku. Poznańska telewizja poszerza też ofertę dla młodszych widzów. Oprócz programu o kulturze alternatywnej ("poznan-cooltura.tvp.pl") w TVP3 Poznań pojawi się program dla studentów i o tematyce studenckiej.

Zmianom programowym towarzyszą zmiany personalne. Jesienią na ekranie poznańskiej telewizji pojawią się cztery nowe osoby. Pracę w programie informacyjnym Teleskop zaczynają Dagmara Prystacka i Przemysław Wenerski. Do zespołu prognozy pogody TVP3 Poznań dołączą natomiast Katarzyna Najmowicz i Roksana Sekuła.

Dagmara Prystacka przed przejściem do poznańskiej telewizji była dziennikarką TV Biznes. Wcześniej pracowała w Głosie Wielkopolskim i była redaktor naczelną City Magazine Poznań. W TVP3 Poznań będzie przygotowywać i prowadzić magazyn gospodarczy oraz pracować w Teleskopie.

Przemysław Wenerski jest byłym dziennikarzem Głosu Wielkopolskiego, który dla Teleskopu relacjonować będzie wydarzenia polityczne, samorządowe i społeczne.

Katarzyna Najmowicz i Roksana Sekuła dopiero rozpoczynają swoją przygodę z telewizją. Po serii prób ekranowych i szkoleń obie panie od 26 września prowadzić będą prognozę pogody.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jesień w TVP3 Poznań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl