SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest projekt decyzji UKE o MVNO dla Tele2 w PTC

UKE rozpoczął konsultacje społeczne w sprawie kształtu umowy MVNO dla Tele2 w sieci PTC.

Proces ma potrwać 30 dni, a po jego zakończeniu prezes UKE przeanalizuje nadesłane opinie i wyda decyzję o zasadach współpracy między dwoma operatorami. W projekcie jest kilka ciekawostek, w tym proponowane ceny - podał serwis Telepolis.

Tele2 nie chce być zwykłym reselerem usług komórkowych PTC pod własną marką, tak jak to czyni np. mBank. Telekom chce opierać swoje usługi o swoją własną infrastrukturę, korzystając tylko z sieci radiowej PTC. Chce stawiać własne centrale, HLR-y, platformy usługowe i systemy bilingowe, SMSC i MMSC, a także własną numerację i NMC (ang. Network Mobile Code) - 260-04.

Proponowane w raporcie ceny to 35 groszy za rozpoczynanie i zakańczanie połączenia, 5 groszy za rozpoczynanie i zakańczanie SMS-a oraz aż 13 groszy za 1 kB transmisji danych. UKE podało szczegółowe wyliczenia tych stawek, jednak raz opierano się na opcji retail minus od cen detalicznych (przy SMS-ach), a raz na umowie między Polkomtelem a mBankiem i Avonem a Centertelem (przy transmisji danych).

Z ciekawszych rzeczy w projekcie UKE można wymienić:
• wdrożenie wszystkich potrzebnych rozwiązań do rozpoczęcia świadczenia usług przez Tele2 w ciągu roku,
• podział kraju na 12 obszarów tranzytowych, dla których podawana będzie prognoza ruchu dla najbliższych 5 kwartałów, aktualizowana co kwartał (za prawidłowe oszacowanie ruchu 5% zniżki przez 90 dni),
• tryby napraw i czas reakcji PTC na zgłaszane przez Tele2 problemy,
• pokrywanie przez Tele2 kosztów rozbudowy sieci PTC w związku z obsługą MVNO.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jest projekt decyzji UKE o MVNO dla Tele2 w PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl