SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Jesteśmy w Unii Europejskiej"

TVP 1 przygotowuje specjalne relacje z całej Europy z przystąpienia 10 krajów do Unii Europejskiej

Redakcja Audycji Publicystycznych Programu 1 TVP przygotowuje specjalne relacje z przystąpienia 10 krajów do Unii Europejskiej, które odbędzie się 1 maja 2004 roku.

Poprzez telemost widzowie TVP 1 będą obecni razem ze świętującymi Polakami, Litwinami, Czechami, Niemcami, Irlandczykami, Belgami i Francuzami oraz także z Moskwą, aby dowiedzieć się jaka jest reakcja Rosjan na poszerzenie Unii.

Zostały zaplanowane wejścia antenowe o godz. 12:00; 14:12; 15:55, 16:35, a o godz. 18:45 pokazana zostanie transmisja ze spotkania szefów państw Unii Europejskiej.

Podczas programu TVP 1 przypomni widzom drogę Polski do Unii Europejskiej.

Nie zabraknie również spotkań ze znanymi goścmi w całej Europie.

W studiu w Warszawie Piotr Kraśko będzie gościł m.in. Tadeusza Mazowieckiego byłego premiera, Bronisława Geremka, Władysława Bartoszewskiego - byłych ministrów spraw zagranicznych.

Z Dublina Marek Czyż opowie, jak Irlandia - przewodnicząca Unii Europejskiej - przygotowała się do obchodów poszerzenia Wspólnoty. Przeprowadzi także rozmowy z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i premierem Leszkiem Millerem.

Z Brukseli Jolanta Pieńkowska opowie, jak jest komentowane poszerzenie Unii Europejskiej oraz jak będzie od dziś wyglądała polska obecność w instytucjach europejskich.

Z Porajowa Waldemar Chudziak opowie o wydarzeniach na granicy polsko-nieciecko-czeskiej. Planowane jest tam spotkanie premierów Polski i Czech oraz kanclerza Niemiec.

Z Paryża Magdalena Tadeusiak - korespondentka TVP we Francji - opowie jakie są komentarze polityków francuskich i miejscowej prasy na temat poszerzenia Unii Europejskiej.

Z Moskwy Grzegorz Kozak - korespondent TVP w Rosji powie jak Rosjanie oceniają poszerzenie UE o kraje byłego bloku wschodniego i byłe republiki radzieckie (Litwę, Łotwę i Estonię). Jak Rosja widzi rolę Polski w nowej Europie?

Z Wilna Walenty Wojniłło - korespondent TVP opowie jak Litwini świętują przystąpienie swojego kraju do Unii Europejskiej. Walenty Wojniłło przedstawi też komentarze prasy litewskiej i polityków dotyczące poszerzenia UE.

Podczas elacji zostan± pokazane również rozmowy m.in. z Dominique de Villepinem - byłym ministrem spraw zagranicznych Francji, Lechem Wałęsą - byłym prezydentem RP. Gościem będzie także Tony Blair - premier Wielkiej Brytanii.

Wydawcą programu jest Leszek Ratajczak - dziennikarz Programu 1 TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Jesteśmy w Unii Europejskiej"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl