SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarła Joanna Jureczko-Wilk z „Gościa Niedzielnego”

W wieku 54 lat zmarła Joanna Jureczko-Wilk, dziennikarka „Gościa Niedzielnego”. Przez ostatnie lata zmagała się z ciężką chorobą.

Joanna Jureczko-Wilk, fot. Tomasz Gołąb / „Gość Niedzielny”Joanna Jureczko-Wilk, fot. Tomasz Gołąb / „Gość Niedzielny”

Ciężką chorobę zdiagnozowano u Joanny Jureczko-Wilk kilka lat temu. - I wydawało się, że da także tym razem, gdy choroba, którą już raz pokonała, na początku pandemii znowu zaatakowała. Badania, diagnozy, leczenie… Była dzielna - opisał Tomasz Gołąb, szef warszawskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnich tygodniach stan zdrowia dziennikarki mocno się pogorszył, nie wstawała już z łóżka. - Ten krzyż, który niosła był coraz cięższy. Dziesięć dni temu zapowiedziała, że już do „Gościa” nie wróci. Wiedziała. Im mniej miała sił fizycznych, tym bardziej widziałem w Joannie mocarza ducha. Tę, którą wzmacniała modlitwa i przykład ukochanych świętych - stwierdził Tomasz Gołąb.

Ostatni artykuł Joanny Jureczko-Wilk, rozważania dotyczące Psalmu 34, ukazał się w połowie grudnia ub.r.

Z warszawską redakcją „Gościa Niedzielnego” Joanna Jureczko-Wilk była związana przez ponad dwie dekady. Pisała m.in. o sprawach społecznych, gospodarczych i wierze, przez lata była redaktor prowadzącą i felietonistką.

- Joanna Jureczko-Willk była moją pierwszą szefową i nauczycielką dziennikarskiego fachu. Najbardziej jestem jej wdzięczny za to, że umiała krytykować z miłością - podkreślił Tomasz Gołąb. - Dobry człowiek. Rzetelny dziennikarz. Świetna Mama Hani i Krzysia. Cudowna chrzestna mojej Klary. Waleczna w chorobie, głęboko wierząca. Krucha i twarda. Tak wiele Ci, Asiu, zawdzięczam - napisała na Twitterze Agata Puścikowska.

Joanna Jureczko-Willk przez 20 lat samotnie wychowywała dwójkę dzieci, po tragicznej śmierci jej męża w wypadku.

Dołącz do dyskusji: Zmarła Joanna Jureczko-Wilk z „Gościa Niedzielnego”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik GN
[*] Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
odpowiedź
User
AK
Wyrazy współczucia dla bliskich, a Joannie wieczny odpoczynek.
odpowiedź