SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Krawczyk nie będzie prezeską Fundacji Gazety Wyborczej

Joanna Krawczyk odchodzi z Agory, rezygnując ze stanowiska prezeski Fundacji Gazety Wyborczej. Będzie wicedyrektorką polskiego biura German Marshall Fund. Nie wiadomo jeszcze, kto ją zastąpi w fundacji.

Joanna Krawczyk, fot. Zuza Krajewska/AgoraArticle

Joanna Krawczyk z końcem roku odchodzi z Agory, a w związku z tym zrezygnuje z funkcji prezeski Fundacji Gazety Wyborczej. - Jest to zmiana podyktowana chęcią rozwoju. Moją nową pracą będzie German Marshall Fund, gdzie będę wicedyrektorką biura w Polsce – mówi Krawczyk w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

German Marshall Fund to amerykański think tank, promujący współpracę między USA a Unią Europejską.

Na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi na czele Fundacji Gazety Wyborczej. - Rada Fundacji oraz Fundator, czyli Agora, wyznaczą nowy zarząd Fundacji w odpowiednim czasie i po gruntownej analizie. Niezmiennie zamiarem Rady Fundacji jest jej rozwój i poszerzenie działalności  - przekazało nam biuro prasowe Agory.

Joanna Krawczyk prezeską Fundacji Gazety Wyborczej była od jej powołania w 2018 roku. Rolą fundacji jest m.in. przyczynianie się do powstawania niezależnych i ambitnych materiałów dziennikarskich. Fundacja prowadzi też akcje społeczne i edukacyjne na temat praworządności, edukacji i ekologii, a także szkoli dziennikarzy w zakresie tworzenia rzetelnego przekazu medialnego.

Krawczyk jest związana z „Gazetą Wyborczą” od 2017 roku. Pracowała ostatnio jako szefowa partnerstw dziennika, stała na czele Grupy Filantropijnej Wyborczej. Od marca ub.r. kieruje również działaniami Leading European Newspaper Alliance – sojuszu największych europejskich gazet, będąc pierwszą kobietą na stanowisku przewodniczącego LENA. Krawczyk od wielu lat współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, medialnymi i instytucjami z całej Europy.

Jak wynika z danych Mediapanel, w październiku portal Wyborcza.pl przyciągnął 7,34 mln internautów, każdy z nich spędził tam średnio 14 minut i 9 sekund.

Średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” w trzecim kwartale wyniosła 45 757 egz. (dane PBC).

Dołącz do dyskusji: Joanna Krawczyk nie będzie prezeską Fundacji Gazety Wyborczej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozbawiony
"Fundacja Wyborczej szkoli dziennikarzy w zakresie tworzenia rzetelnego przekazu medialnego". "Akcje edukacyjne w zakresie edukacji". Brakuje jeszcze "edukacji w zakresie akcji edukacyjnych w zakresie szkoleń edukacyjnych w zakresie edukacji".
odpowiedź
User
Ja
Hmm, a prawdziwy powód zamieciony pod dywan?
odpowiedź
User
Y
Krawczyk Joanna - ex prezes z koncernu „agora”.
Z takim pracodawcą wpisanym do cv - drzwi wszędzie otwarte.
Czy tam zamknięte.
odpowiedź