SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W ciągu 2 dni na mieszkanie dla Joanny Mazur zebrano ponad 250 tys. zł

W piątkowym odcinku „Tańca z Gwiazdami” wyemitowano kilkuminutowy materiał, w którym ujawniono warunki mieszkaniowe Joanny Mazur, niewidomej uczestniczki show. Dzień później ruszyły zbiórki pieniężne mające pomóc niepełnosprawnej sportsmence, w których do niedzielnego wieczoru zebrano już ponad 250 tys. zł.

Article

W piątek Telewizja Polsat pokazała szósty odcinek dziewiątej edycji widowiska „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. W jego ramach pokazany został kilkuminutowy materiał, w którym widzowie zobaczyli warunki mieszkaniowe Joanny Mazur, niewidomej uczestniczki widowiska. Okazało się, że lokum niepełnosprawnej sportsmenki znajduje się w internacie, oraz nie jest wyposażone w łazienkę.

Warunkami mieszkaniowymi Mazur zszokowani byli jurorzy, którzy zaapelowali o pomoc dla niewidomej biegaczki. - Chciałbym powiedzieć coś na temat filmu, który widzieliśmy wcześniej. Oczywiście jestem wzruszony, ale muszę też powiedzieć, że jestem zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? Gdzie są sponsorzy prywatni, którzy będą doceniać piłkarza z trzecioligowego klubu. Przepraszam, nie chcę nikogo obrażać, ale tu stoi mistrzyni świata. Jeszcze raz czuję się zażenowany, a z Ciebie Joasiu jestem dumy - skomentował Andrzej Grabowski.

Następnego dnia internauci zaczęli uruchamiać pieniężne zbiórki na zakup nowego mieszkania dla Joanny Mazur. Jako pierwszy zrobił to Albert Wójcik, prezes HGA Media oraz właściciel portalu Pikio.pl, który zainicjował zbiórkę w serwisie pomagam.pl.

- Warunki w jakich żyje wielokrotna mistrzyni, multimedalistka, są po prostu smutne. Łzy cisną się do oczu, kiedy doświadczona przez życie sportsmenka, nie ma nawet toalety w domu. Postanowiliśmy natychmiast wpłacić pierwsze 5000 złotych i wypromować uruchomioną przeze mnie zbiórkę - informuje Albert Wójcik.

Do akcji zorganizowanej przez Wójcika dołączył m.in.: Robert Janowski, wieloletni prowadzący teleturniej „Jaka to melodia!”. Początkowo celem zbiórki było 100 tys. zł, ale kwota ta została zwiększona na 150 tys. zł.

Osobną zbiórkę na pomagam.pl zaczęła prowadzić internautka Dominika Szostak. Jej celem jest uzbieranie dla Joanny Mazur 200 tys. zł.  

Podobna akcja przeprowadzana jest w serwisie zrzutka.pl. Również i w tym przypadku celem jest uzbieranie 200 tys. zł.

Łączna zebrana kwota na nowe mieszkanie dla niewidomej uczestniczki „Tańca z Gwiazdami” w niedzielę w godzinach wieczornych przekroczyła 250 tys. zł.

W niedzielne popołudnie specjalne oświadczeniu do sytuacji finansowej wydało Ministerstwo Sportu i Turystyki, które opublikowało wysokość finansowego wsparcia dla Joanny Mazur, oraz jej przewodnika Michała Stawickiego.

Wynika z niego, że biegaczka wraz ze swoim przewodnikiem otrzymują m.in. po 40 tys. zł rocznie w ramach programu Team100, 24 tys. zł stypendium sportowego i około 30 tys. zł rocznie od macierzystego klubu Mazur - Startu Tarnów.

Ministerstwo Sportu i Turystyki jest otwarte również na dalsze wsparcie Mazur. - Mocno kibicujemy pani Joannie w karierze sportowej i jej przygodzie w #DancingWiththeStars. Jesteśmy również otwarci na dalsze wsparcie - czytamy w oświadczeniu.

Joanna Mazur to niepełnosprawna lekkoatletka, która w wieku 7 lat zaczęła tracić wzrok. Specjalizuje się w bieganiu, a jej największym osiągnięciem jest złoty medal w biegu na 1500 m na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Londynie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W ciągu 2 dni na mieszkanie dla Joanny Mazur zebrano ponad 250 tys. zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Danusia
Samorządy zwykle bardzo hojne dla swoich wtedy gdy trzeba zawodzą na całej linii.. Pomocy nigdy nie ma dla rodzin wielodzietnych, niepełnosprawnych etc...
odpowiedź
User
Marcin
Chwała ludziom. To bardzo słuszna zbiórka i cel pomocy. Ale chyba nie w tym jest tu problem.
Problemem jest, że to pomoc jednej osobie pokazane w TV. A takich założonych osób jest masa i ich w TV nie pokażą, a na pomoc zasługują tak samo.
Problemem jest tu pomoc systemu, a nie tylko tym którzy mają to wielkie szczęście się nagłośnić... Niestety tu jest problem.
odpowiedź
User
Pdk
Smutne jest to, że przeciętny kopacz piłki może tu żyć jak król, a mistrzowie w innych dyscyplinach sportowych, wymagających nierzadko więcej pracy i poświęcenia, ledwo przędą.
odpowiedź