SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Pawlak za Jacka Świderskiego na czele Wirtualna Polska Media, Adam Plona prezesem Domodi

Joanna Pawlak zastąpiła Jacka Świderskiego, prezesa Wirtualna Polska Holding, na stanowisko CEO spółki Wirtualna Polska Media. Natomiast Adam Plona został prezesem należącej do WP spółki Domodi.

Joanna Pawlak i Adam PlonaArticle

- Po czterech latach czas na zakończenie unii personalnej jaka obowiązywała pomiędzy WP Holding SA a WP Media SA. Przekazuję mediowe stery Joannie Pawlak. Zespół zarządzający WPH będzie się teraz skupiał na celach holdingowych i równomiernie wspierał wszystkie spółki należące do holdingu w ich operacyjnych celach - opisuje Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

Joanna Pawlak z Wirtualną Polską jest związana od 2004 roku. Przez wiele lat jako dyrektor pionu marketingu i sprzedaży odpowiadała za strategię sprzedażową i marketingową spółki. W 2014 roku, po przejęciu firmy przez Grupę o2, objęła funkcję wiceprezesa Wirtualnej Polski ds. sprzedaży i marketingu.

Obecnie jako CEO Wirtualna Polska Media będzie nadzorowała Tomasza Machałę (wiceprezesa firmy ds. produktu wydawniczego), Przemysława Mańkowskiego (wiceprezesa ds. sprzedaży), Jerzego Dąbrówkę (wiceprezesa ds. komunikacji i płatnych produktów), Pawła Karaszewskiego (wiceprezesa ds. IT), Michała Garyszewskiego (dyrektora badań i analiz), Iwonę Groszek (dyrektor finansową) i Iwonę Wencel (wiceprezesa ds. HR).

Wcześniej Joanna Pawlak pracowała w agencji reklamowej McCann Erickson i jako kierownik marketingu w biurze reklamy Telewizji Polskiej.

- W najbliższym roku będziemy dalej rozwijać Telewizję WP, usługę WP Pilot, z której korzysta już prawie 2 miliony osób, radio internetowe Open FM oraz platformę abcZdrowie. Głęboko wierzę, że kierując tak zgranym, kreatywnym i zaangażowanym zespołem osiągniemy wszystkie wyznaczone sobie cele biznesowe - zapowiada Joanna Pawlak.

Z kolei Adam Plona objął funkcję prezesa spółki Domodi, do której należą platformy sprzedażowe Domodi.pl, Homebook.pl i Allani.pl. Wirtualna Polska 51 proc. udziałów tej firmy kupiła w 2014 roku za 15 mln zł (wtedy nie należało jeszcze do niej Allani.pl), a dwa tygodnie temu skorzystała z opcji zakupu kolejnych 35 proc. udziałów, które na podstawie wyników finansowych spółki z ostatnich lat wyceniono na 85 mln zł.

Wcześniej szefem Domodi przez wiele lat był Krzysztof Wierzbicki.

Adam Plona w Wirtualnej Polsce pracuje od czterech lat. Odpowiadał za rozwój produktów mediowych, a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję wiceprezesa firmy. - Dołączyłem do WP zaraz po połączeniu z Grupą o2. Wówczas naszym największym wyzwaniem była transformacja niemal całego portfolio produktowego połączonych portali. Mam poczucie, że wraz z zespołem, który stworzyłem, zdaliśmy ten egzamin dojrzałości - podsumowuje Plona.

- Mój awans to okazja, by zmierzyć się z kolejnymi, jeszcze większymi wyzwaniami. Tym razem w branży e-commerce, która dla Wirtualnej Polski jeszcze przez wiele kwartałów będzie paliwem napędowym dalszych wzrostów - dodaje.

Wcześniej Adam Plona jako dyrektor ds. rozwoju w NextWeb Ventures współtworzył strategię i odpowiadał za rozwój takich produktów jak naTemat.pl, grupa abcZdrowie czy grupa Blomedia. Zajmował też kierownicze stanowiska w Axel Springer, Agorze i Polskapresse.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów o 12,2 proc. do 465,61 mln zł oraz spadek zysku netto o 25,7 proc. do 40,03 mln zł. Według badania Gemius/PBI w lutym br. strony i aplikacje internetowej Wirtualnej Polski miały 21,06 mln realnych użytkowników i 3,7 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Pawlak za Jacka Świderskiego na czele Wirtualna Polska Media, Adam Plona prezesem Domodi

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Internautka
Dużo hałasu po przejściu Machały i po dwóch latach dupa blada. Portal jak był chaotyczny tak jest. Z telewizji też nici. Nie lubię Onetu z Kuźniarem, ale nie ma co porównywać.
odpowiedź
User
3...2...1...
Odliczanie trwa TM. :D
odpowiedź
User
Agnieszka
Mi się najbardziej podobało gdy Machała przejmował tych swoich majątków z naTemat. Jak to pompatycznie ogłaszał :)) Nie minęło po roku a wracali do pracy za free przy Powązkowskiej.

WP po prostu nie mogła ich wyżywić = zaproponować etatu, a nie dając możliwości pokazywania gęby po prostu przestała być atrakcyjna jako miejsce dla którego warto pracować za darmo.
odpowiedź
User
Nestor
Czy ktos mógłby w końcu pomoc tym ludziom z WP dogonić w końcu onet? Akwizycji narobili, ludzi nadciągała, pieniędzy na bezwartościowy płatny ruch wydali tyle, ze można za to nawodnić cała Aftyke. Onet już chyba z litości chce jakoś pomoc i co chwile zamyka jakiś serwis, żeby pomoc chłopcom zza między... ze nic. Jak byli drudzy tak są. To chyba w DNA maja.
odpowiedź
User
Ojciec Pawła
Gratuluję nowo awansowanym, a zwłaszcza synowi Pawłowi Karaszewskiemu :)
odpowiedź