SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Pluta po 10 latach odchodzi z „Gazety Pomorskiej”. „Nie widzę miejsca dla siebie”

Z „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) po dziesięciu latach pracy odchodzi dziennikarka zajmująca się tematami kulturalnymi i społecznymi, Joanna Pluta. - Czas się rozstać, nie widzę tu już miejsca dla siebie - przekazała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Joanna Pluta, fot. archiwum prywatneArticle

Joanna Pluta pracowała w kujawsko-pomorskim oddziale Polska Press, zatem jej teksty ukazywały się zarówno w macierzystej „Gazecie Pomorskiej”, jak i bliźniaczym „Expressie Bydgoskim”. Zajmowała się przede wszystkim zagadnieniami z zakresu kultury i ochrony zdrowia, a w ostatnich latach również tematyką polityczno-społeczną.

Zanim w 2011 roku dołączyła do newsroomu „Gazety Pomorskiej”, odbywała staż w „Expressie Bydgoskim”, a także pracowała w korekcie w „Gazecie Wyborczej”. Przez cztery lata była także regionalną korespondentką miesięcznika „Medical Tribune”. Dziennikarka mówi nam, że po odejściu z „Pomorskiej” nie zmieni branży: będzie pracowała w mediach, ale już niezwiązanych z regionem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Napisałam sporo rzeczy, z których jestem naprawdę dumna. I zawsze mogłam patrzeć w lustro. To moja wygrana” - napisała Pluta w pożegnaniu opublikowanym na Facebooku. Zapytana przez nas, dlaczego żegna się z "Gazetą Pomorską", stwerdza: - Odchodzę z Polska Press, bo czuję, że czas się rozstać. Nie widzę tam już miejsca dla siebie. Robię to nie bez żalu. Największą siłą „Gazety Pomorskiej", ale i wszystkich dzienników grupy, byli zawsze ludzie. I ich będzie mi brakowało.

Kilka dni temu z innego tytułu bydgoskiego oddziału Polska Press odeszła dziennikarka Paulina Błaszkiewicz. W firmie pracowała dziewięć lat. Z początkiem października przejdzie do toruńskiego oddziału „Gazety Wyborczej”.

W maju br. zmienił się redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej”, Tomasz Pietraszak. Odszedł z wydawnictwa za porozumieniem stron. Jego obowiązki od czerwca przejął Marcin Habel, związany dotychczas z TVP3 Bydgoszcz.

W sierpniu br. w tytułach Polska Press wydawanych w Bydgoszczy i Toruniu powołano nowych zastępców redaktora naczelnego. W „Expressie Bydgoskim” zastępcą został wydawca, Jarosław Reszka, w „Nowościach Dzienniku Toruńskim” - Justyna Wojciechowska-Narloch.

Dołącz do dyskusji: Joanna Pluta po 10 latach odchodzi z „Gazety Pomorskiej”. „Nie widzę miejsca dla siebie”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Degrasaa siti
Spokojnie, moz ktoś z rodziny Sasina to weźmie. W takich spółkach tylko pisowskie rodzinny powinny zasiadać nikt inny. A że rodzin i pociotków sporo to jeszcze wiele miejsc jest do obsadzenia. A to że nic nie wnoszą, nic nie potrafią i w żadnej z prywatnej firm by się nie utrzymały to mały szczegół.
odpowiedź
User
Jf
Może zaczęto wreszcie wymagać a nie tylko dziękować ze ktoś pracuje za takie pieniadze
odpowiedź
User
TS
Zabawne są te dziunie, o których nikt nie słyszał do dzisiaj. Do momentu, kiedy ogłosiły że sie zwalniają. A kariera i tak imponująca - od korektorki do redaktorki
odpowiedź