SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Sadzik nową prezes Stowarzyszenia "Wiosna"

Joanna Sadzik, dotychczasowa dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, została nową prezesa zarządu Stowarzyszenia "Wiosna". Zastąpiła ks. Jacka Stryczka, który zrezygnował z funkcji po tekście "Onetu" o traktowaniu podwładnych. - Zamierzamy naprawić popełnione błędy i wyciągnąć z nich wnioski - deklaruje Sadzik.

Joanna SadzikArticle

Ksiądz Stryczek odchodzi, nową prezes Joanna Sadzik

Nową prezes wybrano 3 października w Krakowie, podczas walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia "Wiosna". Przypomnijmy, że założyciel i pierwszy prezes organizacji, ks. Jacek Stryczek, sam zrezygnował ze stanowiska 21 września. Wtedy w portalu Onet ukazały się dwa duże teksty Janusza Schwertnera o warunkach pracy w Stowarzyszeniu "Wiosna". W reportażu kilkanaście osób w przeszłości związanych z organizacją opowiedziały o tym, jak były tam źle traktowane (przede wszystkim przez prezesa ks. Jacka Stryczka). Obok tego materiału ukazał się wywiad z ks. Stryczkiem.

Joanna Sadzik: stoimy przed wielkim wyzwaniem

Nowa prezes Stowarzyszenia "Wiosna" z organizacją związana jest od 2014 roku. Zanim została dyrektorem jej programów społecznych, członkiem zarządu, wiceprezesem, a w końcu prezesem, przez dwa lata była wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Wcześniej przez osiem lat pracowała jako trener i dyrektor zarządzający w firmie szkoleniowej.

- Stoimy dziś przed wielkim wyzwaniem. "Wiosna", a wraz z nią Szlachetna Paczka, znalazły się w momencie zwrotnym. Nie uciekamy przed tym wyzwaniem. Mierzymy się z nim. Wierzymy, że przejdziemy przez nie silniejsi – powiedziała Joanna Sadzik w swoim pierwszym wystąpieniu po objęciu nowej funkcji. - Zrobię - zrobimy – co w naszej mocy, by odbudować to zaufanie – dodała.

Sadzik współzałożycielką Stowarzyszenia "4 Zmiana" wspierającego rodziców w procesie wychowania dzieci, prowadzi też szkolenia z zakresu CSR oraz wykłada na Uniwersytecie Dzieci.

Z wykształcenia Joanna Sadzik jest politologiem (specjalność dziennikarska), ukończyła też studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi oraz Szkołę Trenerów Wszechnicy UJ.

Dołącz do dyskusji: Joanna Sadzik nową prezes Stowarzyszenia "Wiosna"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Micky
Życzę powodzenia, bardzo kibicuje aby Paczka wyszła z tego kryzysu jeszcze silniejsza :)
odpowiedź