SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

John Godson zdobył "Srebrne Usta". 'Nie bójcie się mieć więcej dzieci'

Poseł John Godson został laureatem nagrody radiowej Trójki "Srebrne Usta", przyznawanej za najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź na polskiej scenie politycznej.

John Godson zdobył

Nazwisko laureata "Srebrnych Ust" ogłoszono w  środę podczas gali w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Zwycięzca otrzymał statuetkę, potwierdzającą jego wyjątkowy dar wymowy.

John Godson, polityk Platformy Obywatelskiej, został doceniony za wypowiedź z trybuny sejmowej. "Apeluję do Polaków, abyśmy się nie bali mieć więcej dzieci. Mam czworo wspaniałych dzieci. Jeżeli możesz mieć jedno dziecko, możesz też mieć dwójkę. A jeżeli możesz mieć dwójkę, możesz też mieć trójkę. Ja zrobiłem swoje" - powiedział poseł PO podczas debaty po expose premiera Donalda Tuska.

Polityk Platformy Obywatelskiej w plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia pokonał: Jarosława Kaczyńskiego - laureata drugiej nagrody, Ewę Łętowską - laureatkę trzeciej nagrody, a także: Bronisława Komorowskiego, Bartosza Arłukowicza, Roberta Biedronia, Ludwika Dorna, Leszka Millera, Stanisława Żelichowskiego oraz Donalda Tuska.

Plebiscyt Srebrne Usta został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki, Beatę Michniewicz. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co kto mówi, lecz także jak to robi. Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić na taśmie oraz w ludzkiej pamięci te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom jak i obserwatorom. W myśl przysłowia „mowa jest srebrem, a milczenie złotem” zaproponowali słuchaczom plebiscyt.

W poprzednich latach laureatami „Srebrnych Ust” byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Renata Beger, Piotr Gadzinowski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Korwin-Mikke, Leszek Miller, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Donald Tusk i Waldemar Pawlak.

Pierwszym zwycięzcą był prezydent Lech Wałęsa. Doceniono jego wypowiedź "Nie chcem, ale muszem".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: John Godson zdobył "Srebrne Usta". 'Nie bójcie się mieć więcej dzieci'

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
mądrze gada!!!
8 8
odpowiedź
User
Maria Awaria
Serdecznie Panu gratuluję. Dzięki tak pozytywnym postaciom jak Pan - jeszcze wierzę w lepsze jutro w tym kraju.
8 8
odpowiedź