SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jolanta Kwaśniewska nową twarzą „Pytania na śniadanie”

Była prezydentowa Jolanta Kwaśniewska poprowadzi nowy cykl w nadawanym w TVP2 magazynie „Pytanie na śniadanie”. Cykl ma promować i wspierać pozytywne postawy wobec starości - aktywność osób w sile wieku, najciekawsze inicjatywy międzypokoleniowe, a także zachowania prozdrowotne.

- Chcemy otwarcie rozmawiać o starzeniu się, procesie, który dotyczy przecież każdego z nas. Także mnie. Zależy nam jednak na tym, by na starość spojrzeć z pozytywnej, słonecznej strony - mówi Jolanta Kwaśniewska - Pokażemy, że w sile wieku można żyć aktywnie, zdrowo, można kultywować przyjaźnie, nawiązywać nowe znajomości, oddawać się hobby, uprawiać sport, modnie się ubierać, korzystać z nowych technologii - dodaje.

W ramach cyklu „Pytanie na śniadanie” będzie prezentować najciekawsze i najbardziej wartościowe przedsięwzięcia międzypokoleniowe np. kluby tanga dla młodych i starszych, kluby fitness przyjazne seniorom, miejsca, w których młodzi spotykają się osobami starszymi. Redakcja będzie również zachęcać widzów do kręcenia filmików, których bohaterami będą starsze osoby z ich otoczenia.

- To może być mama, babcia, sąsiadka, pan z pobliskiego kiosku, taksówkarz, każdy, kogo za coś podziwiamy, kto w sile wieku żyje aktywnie, posiada niebanalne hobby, a przede wszystkim nie zamyka się w czterech ścianach swojego mieszkania. Autorów i bohaterów najciekawszych filmików będziemy zapraszać do studia „Pytania na śniadanie” - dodaje Kwaśniewska.

W cyklu znajdą się również porady dla seniorów, obejmujące profilaktykę zdrowotną, nowości w zakresie nowych technologii i gadżetów przyjaznych osobom starszym, rady z zakresu mody, urody, zasad zdrowego odżywiania itp.

Cykl będzie mieć osobną czołówkę i oglądać będzie można co dwa tygodnie w czwartki. Pierwszy raz pojawi się wyjątkowo we wtorek 1 października br., bo wtedy wypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Emisja cyklu będzie częścią działań na rzecz zdrowej i aktywnej starości realizowanych przez fundację „Porozumienie bez barier” Jolanty Kwaśniewskiej.

Dołącz do dyskusji: Jolanta Kwaśniewska nową twarzą „Pytania na śniadanie”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ala
Program o starzeniu się...bo i " Pytanie na śniadanie" oglądają starsi....Dzień dobry TVN - ma większą oglądalność.Jest lepsze o 100 %
odpowiedź
User
ziolak
No jakaś paranoja w tej tvp!
Co oni tam łykają?

Na tego babsztyla ma iść kasa z abonamentu/ opłaty audiowizualnej? Wiadomo ile babsztyl za robienie z siebie idiotki kasy dostanie?
odpowiedź
User
strajk
A będzie kształtować pozytywne postawny wobec ludzi 50+, których za chwilę wyrzuci się z TVP? Nie wiem czy wiecie, ale właśnie a TAI zlikwidowano stanowisko "operatora obrazu". Tak! W telewizji zlikwidowano stanowisko operatora obrazu! Wraz z likwidacją stanowiska lada chwila wywali się z TVP zaangażowanych np. w referendum i innych niewygodnych dla Sandacza i Brauna. A potem utworzą np. "operatora kamery" i przyjmą tylko tych "grzecznych", albo i nie. Czy p. Kwaśniewska poruszy ten problem?
odpowiedź