SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Józef Wacnik dyrektorem technicznym Polskiego Radia, Barbara Kiepas-Jeleńska naczelnym inżynierem

Od 16 marca Józef Wacnik obejmie stanowisko dyrektora technicznego Polskiego Radia. Biurem dyrektora technicznego pokieruje Barbara Kiepas-Jeleńska, która będzie jednocześnie naczelnym inżynierem.

Siedziba Polskiego Radia, Foto: Małgorzata Sas/PR Article

Wacnikowi podlegać będą biuro dyrektora technicznego, biuro technologii, biuro informatyki i telekomunikacji oraz radiowe centrum nadawcze w Solcu Kujawskim.

Józef Wacnik odpowiada za całość procesów technicznych w Polskim Radiu. Zajmie się koordynacją prac realizowanych w zakresie planowania, utrzymania i wdrażania rozwiązań technicznych służących do produkcji i emisji programu radiowego. Będzie miał za zadanie inicjowanie i prowadzenie prac w zakresie zmian zadaniowo - organizacyjnych w sferze działalności technologicznej, informatycznej i inwestycyjnej. Ma także monitorować i analizować zmiany programowe, technologiczne i organizacyjne, jakie zachodzą w innych radiofoniach publicznych, zwłaszcza zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Będzie również inicjował wdrożenia wybranych rozwiązań do stosowania w praktyce w Polskim Radiu.

Biurem dyrektora technicznego pokieruje Barbara Kiepas-Jeleńska, która będzie jednocześnie naczelnym inżynierem. Dyrektorem biura technologii został Adam Krasnodębski, zaś biura informatyki i telekomunikacji - Piotr Bremer. Piotr Kożuchowski pozostaje dyrektorem Radiowego Centrum Nadawczego.

Jak podaje w oficjalnym komunikacie Polskie Radio „zmiany struktury mają podnieść efektywność zarządzania w sferze działalności technologicznej, informatycznej oraz inwestycyjnej”.

Wacnik jest inżynierem i menedżerem, absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Ukończył także studia doktoranckie z zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego. W swojej karierze był dyrektorem departamentu wsparcia technicznego w firmie Support, dyrektorem biura informatyki i telekomunikacji w Polskim Radiu, członkiem Radio Committee przy Europejskiej Unii Nadawców, czy dyrektorem departamentu infrastruktury państwa w Ministerstwie Cyfryzacji. Jest nauczycielem akademickim - wykłada Inżynierię Systemów Teleinformatycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Józef Wacnik dyrektorem technicznym Polskiego Radia, Barbara Kiepas-Jeleńska naczelnym inżynierem

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uk
Nie rozumiem. Józef Wacnik obejmie stanowisko Dyrektora technicznego ale Biurem Dyrektora technicznego pokieruje Barbara Kiepas. Błąd w tekście?
20 1
odpowiedź
User
xyx
Jaka efektywność zarzadzania ? Struktura zrobiona pod "kiepasa" ktora nic dobrego nie zrobiła przez z ostatnie lata jednak trwa na stanowisku, grozi sadem pracy na wypadek jej odwołania. Nic dobrego !!! Kolejne roszadki na stoleczkach i więcej dyrektorów niż kiedyś.
19 0
odpowiedź
User
Obeznany
Nie rozumiem. Józef Wacnik obejmie stanowisko Dyrektora technicznego ale Biurem Dyrektora technicznego pokieruje Barbara Kiepas. Błąd w tekście?

Nie błąd, tylko nowa struktura. Pod dyrektora technicznego podlegają: biuro dyrektora technicznego, biuro technologii i biuro informatyki i telekomunikacji. W biurze dyrektora technicznego znajdzie się dział inwestycji i zaopatrzenia oraz energetyka.
Czyli pan Wacnik koordynuje działania 3 biur odpowiedzialnych za technikę w radiu. Szefem jednego z tych biur zostaje dotychczasowa naczelna inżynier pani Kiepas-Jeleńska
16 2
odpowiedź
User
ktos
Dobra zmiana ?????
JW - uniżony sługa wszystkich prezesów. kiedyś biegał do prezesa AS teraz do prezesa JS. Widać tak już ma. Zresztą droga sie nie zmieniła. Gabinet prezesa od czasów komuny jest w tym samym miejscu.
BKJ - porażka intelektualna i instygatorka ktora po trupach starej ekipy doszła do stanowiska i jak widać okopała sie !!! Konflikty, podejrzenia i tropienie spisków to znak firmowy tej pani.
PB - lekceważący stosunek do ludzi, wulgarny ale członek komisji z czasów Czabańskiego w PR do tropienia spisków. Bezpośrednio za sprawa tej komisji wyleciało z pracy w IT kilka osób. Oczywiście spiskow nie było co potwierdziły umorzenia spraw. Ostatnio dzięki niemu i odwołanemu dyrektorowi IT PEvE najbardziej wartościowi pracownicy odeszli z IT.
Jedyny pozytyw to ze odwołali ze stanowiska dyrektora BIT. PEvE to wstyd dla wszystkich którzy kiedyś byli albo beda na tym stanowisku. Masa złego ale również członek komisji do tropienia spiskow.
30 10
odpowiedź
User
xyx
Do kolekcji prezesów należy dodać kolejnych dwóch czyli prezesa Czabańskiego gdy Józef W pokazał sie w PR oraz prezesa Hasińskiego z którym aktywnie próbował z radia zrobić TV lkwidujac jedno z fajniejszych studiów radiowych.
19 12
odpowiedź
User
słuchacz
Kiedy Polskie Radio w jakości lepszej niż MP3 96 kbps przez internet?
7 1
odpowiedź
User
Piotr
Kiedy Polskie Radio w jakości lepszej niż MP3 96 kbps przez internet?

Już. Program II.
1 2
odpowiedź
User
Ktos inny
Przynajmniej szkodnika w IT już nie ma. Teraz bedzie tylko lepiej :)
8 12
odpowiedź
User
ktos
PB lepszy od PEvE ? Bzdura bo jeden drugiego wart ! Nie zdobywa sie stanowisk na tropieniu spiskow. To nie jest zmiana ktora pozwoli Wam dobrze żyć i rozwijać sie !!!
15 5
odpowiedź
User
gość
O jakim rozwoju ci państwo mówią, przecież wkrótce będzie trzeba to wszystko sprzedać za długi. Sloty jedynki i trójki na FMie pójdą w przetargu za konkretną kasę , a całe państwowe radio zostanie sprowadzone do tego czym jest państwowe radio w USA (VOA) . Nie ma żadnego sensu utrzymywać państwowych mediów w takiej ilości, zostanie jeden program na falach długich i może gdzie niegdzie na FMie.
0 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing