SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Józefowicz, Voelkel i Kuba z Nagrodą im. Jana Wejcherta

Jarosław Józefowicz, Piotr Voelkel i Jarosław Kuba zostali laureatami w tegorocznej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Article

Jarosław Józefowicz, wieloletni prezes Toruńskich Zakładów Materiałowych, zwyciężył w kategorii „Sukces”. Piotr Voelkel, twórca firm z grupy Vox działających w branży budownictwa, triumfował w kategorii „Wizja i Innowacja”.

Z kolei Jarosław Kuba zwyciężył w kategorii „Działalność Społeczna”. Szefuje on Stowarzyszeniu „Bałt”, które od wielu lat działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, przeciwdziałania strukturalnemu bezrobociu i towarzyszącej mu apatii społecznej.

Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek i transmitowana była przez kanały TVN24, TVN24 Biznes i Świat, a także portal Onet.pl. Każdy laureat dostał statuetkę autorstwa Alexandry Wejchert oraz 100 tys. zł nagrody pieniężnej.

Laureatów wyłoniła 20-osobowa kapituła konkursu, w skład której weszli członkowie Polskiej Rady Biznesu, członkowie rodziny Jana Wejcherta, przedstawiciele środowisk gospodarczych i kulturalnych, m.in. prof. Leszek Balcerowicz, Waldemar Dąbrowski, prof. Michał Kleiber, Alicja Kornasiewicz czy Monika Olejnik.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta jest przyznawana ludziom, którzy poprzez swoją działalność  w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas świat. Osiągają to poprzez swoją działalność biznesową, naukową lub społeczną.