SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

JR HOLDING ASI inwestuje w OpenApp, fintech twórcy Frisco.pl. 5 mln złotych na rozwój

OpenApp, platforma ułatwiająca składanie zamówień w sklepach internetowych otrzymała 5 mln złotych finansowania. Strategicznym inwestorem jest JR HOLDING ASI S.A. Uzyskane środki mają być przeznaczone na wdrożenie OpenApp na polskim rynku oraz dalszy rozwój jej funkcjonalności.

Witold Ferenc, założyciel OpenApp Article

OpenApp to platforma fintech założona przez Witolda Ferenca, twórcę i wieloletniego szefa Frisco.pl. Opracowany przez OpenApp system ma skracać czas składania zamówienia w sklepach online do 10 sekund, nawet przy pierwszym zamówieniu klienta. To sposób na jedną z największych bolączek e-commerce związaną z koniecznością ciągłego wprowadzania danych przez użytkowników. Złożenie zamówienia wraz z płatnością odbywa się bez wprowadzania jakichkolwiek danych lub logowania się.

Czytaj także: 6 mln zł finansowania dla internetowej wypożyczalni Plenti. Pieniądze na nowe segmenty działalności

- OpenApp to zupełnie nowe podejście do checkoutu oparte o aplikację mobilną, które rewolucyjnie upraszcza kupowanie online. Wszyscy byliśmy znużeni ciągłym wpisywaniem tych samych danych w formularzach, więc znaleźliśmy sposób, aby w praktyce zlikwidować checkout dla konsumenta w możliwie najbardziej intuicyjny sposób - tłumaczy w komunikacie Witold Ferenc, założyciel OpenApp.

5 mln złotych na rozwój

Pierwszym inwestorem OpenApp w rundzie seed był INNOventure, krakowski fundusz zalążkowy, który inwestując środki prywatnych inwestorów, ze wsparciem mechanizmu Bridge Alfa pomaga naukowcom, wynalazcom i przedsiębiorcom w rozwijaniu projektów biznesowych opartych o wyniki prac badawczo-rozwojowych.

Teraz poinformowano, że kolejne finansowanie w wysokości 5 mln zł OpenApp zdobyło od firmy JR HOLDING ASI, która stała się strategicznym inwestorem startupu. Zgodnie z zapowiedzią zdobyte środki mają być przeznaczone na wdrożenie platformy OpenApp na polskim rynku oraz dalszy rozwój jej funkcjonalności.

Czytaj także: 6 mln dolarów finansowania dla Sundose. Środki na rozwój i europejską ekspansję

- Produkt OpenApp jest tak prosty w użyciu, że mamy przekonanie, że szybko zdobędzie serca konsumentów – zaznacza January Ciszewski, prezes zarządu JR HOLDING ASI S.A. - Kolejne funkcjonalności, takie jak anonimowe zakupy online, dają szansę na zbudowanie nowego standardu kupowania online na całym rynku europejskim.

OpenApp jest obecna również na rynku e-grocery, z którego wywodzi się prezes spółki Witold Ferenc. Zbudowała platformę do kompleksowego zarządzania „ostatnią milą”, która dzięki mechanizmom machine-learning pozwala na osiąganie efektywności logistyki wyższych niż u europejskich liderów rynku, np. brytyjskiego Ocado. OpenApp Grocery jest wykorzystywana przez istotnych graczy na polskim rynku e-grocery i logistyki, m.in. Frisco.pl.

Dołącz do dyskusji: JR HOLDING ASI inwestuje w OpenApp, fintech twórcy Frisco.pl. 5 mln złotych na rozwój

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl