SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

JR Holding ASI chce kupić do 20 proc. akcji właściciela Dyktanda.pl

Fundusz inwestycyjny JR Holding ASI podpisał list intencyjny dotyczący objęcia za maksymalnie 1,3 mln zł do 20 proc. akcji spółki EDU Games wydającej serwis Dyktanda.pl. Właściwa umowa ma zostać zawarta do końca lipca.

Article

W komunikacie giełdowym JR Holding ASI opisano, że „inwestycja będzie dokonywana w transzach, na podstawie wypełnionych warunków, związanych z rozwojem prowadzonej działalności”, a w przypadku braku realizacji tych warunków JR Holding ASI ma prawo odstąpić od listu intencyjnego.

- Strony w Term Sheet ustaliły również zasady ładu korporacyjnego, w tym procedury i ograniczenia związane ze zbyciem akcji w EDU Games (w tym m.in. lock-up z terminem 24 miesięcy od dnia podpisania Umowy Inwestycyjnej dla dotychczasowych wspólników) oraz uprawnienia JRH (m.in. uprawnienie do przyłączenia się do zbycia udziałów przez któregokolwiek z dotychczasowych wspólników oraz prawo objęcia dodatkowych nowych akcji pozwalających zachować udział w kapitale zakładowym po cenie równej objęciu akcji przez nowego inwestora) - wyliczono.

Objęcie przez JR Holding ASI nowych akcji EDU Games, stanowiących do 20 proc. podwyższonego kapitału zakładowego, ma nastąpić do końca grudnia br. Wartość inwestycji została określona do 1,3 mln zł.

JR Holding ASI zaznaczył, że planowana inwestycja w spółkę EDU Games jest częścią jego strategii rozwoju na lata 2020-2022 „polegającej na inwestycji w perspektywiczne branże między innymi związane z nowymi technologiami i nowoczesnymi mediami, digital business, sztuczną inteligencją, odnawialnymi źródłami energii, produkcją i wydawaniem gier komputerowych, biotechnologią”.

400 tys. użytkowników na Dyktanda.pl

EDU Games jest jedynym właścicielem i operatorem serwisu Dyktanda.pl. W komunikacie JR Holding ASI podano, że na koniec marca br. w witrynie było zarejestrowanych ok. 50 tys. użytkowników oraz zanotowano (według Google Analytics) ok. 400 tys. unikalnych odwiedzających.

- EDU Games planuje dalszy rozwój w zakresie stworzenia i zaimplementowania: modułu korepetycji online (sprzyja temu obecna sytuacja pandemii), dyktand ze słuchu, modułu analizy i powtórek błędów ortograficznych, modułu Q&A, modułu dziecko/rodzic, gry Bitwa Ortograficzna, - platformy Matematyka jako serwisu matematycznego o równie rozbudowanych możliwościach dla użytkowników - wyliczono.

W pierwszym kwartale br. JR Holding ASI zanotował 27 tys. wpływów sprzedażowych, 5,72 mln zł przychodów finansowych, 82,99 mln zł kosztów finansowych i 63,11 mln zł straty netto, wobec 15,89 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: JR Holding ASI chce kupić do 20 proc. akcji właściciela Dyktanda.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl