SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Julia Przyłębska wybrana Człowiekiem Wolności 2017 tygodnika „Sieci”

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska otrzymała tytuł Człowieka Wolności 2017, przyznawany przez czytelników tygodnika „Sieci” oraz redaktorów naczelnych i publicystów tytułów wydawanych przez Grupę Fratria.

Article

Nagroda Człowieka Wolności przyznawana jest co roku przez tygodnik „Sieci” (wcześniej „W Sieci”). Głównym przesłaniem nagrody jest wyróżnianie osób, które swoją pracą, działaniami, postawą, twórczością lub działalnością publiczną przysługują się obronie wolności słowa i wolności obywatelskich.

W tym roku nagroda trafi w ręce Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego. Oficjalnie zwycięzca zostanie ogłoszony w noworocznym wydaniu tygodnika „Sieci”, który ukaże się w przyszłym tygodniu. Nazwisko Przyłębskiej jako Człowiek Wolności 2017 widnieje na okładce numeru.

Czytelnicy i kapituła nagrody honorują co roku osoby szczególnie zasłużone w trosce o wolną Polskę. Rok temu Człowiekiem Wolności został Jarosław Kaczyński, a w poprzednich latach nagrodę przyznano: prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi, Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi oraz prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

Wyróżnienia trafiły do Karoliny i Tomasza Elbanowskich z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, reżysera Arkadiusza Gołębiewskiego oraz Dariusza Malejonka, założyciela i lidera zespołu Maleo Reggae Rockers.

Z danych ZKDP wynika, że w październiku br. sprzedaż ogółem „Sieci” wyniosła 53 508 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Julia Przyłębska wybrana Człowiekiem Wolności 2017 tygodnika „Sieci”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz Łącki
Patologiczne pisemko, patologiczna zwyciężczyni
36 15
odpowiedź
User
Jutrzen
Jaka wolność, taki człowiek wolności...
Nie wiedziałem, że jest już aż tak źle.
34 13
odpowiedź
User
yurek
Sprzedaż tego pisemka 53 tys. miesięcznie mówi wszystko. Kogo to obchodzi, że jakaś szkolna gazetka kogoś sobie wybrała?
33 14
odpowiedź
User
Ronny
Saloon wyje, znaczy się wybór dobry...
12 29
odpowiedź
User
teddy
PRL podobno też był państwem wolnym i demokratycznym
23 9
odpowiedź