SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Juliusz Braun apeluje do Krzysztofa Czabańskiego: Proszę wydobyć sprawozdania z działalności TVP

Członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun apeluje do szefa Rady, Krzysztofa Czabańskiego, by ten wyegzekwował od władz TVP sprawozdania z działalności za I i II kwartał 2017 roku. - Nie dostajemy ich, co jest naruszeniem przepisów, a w dodatku utrudnia nam pracę - mówi Wirtualnemedia.pl Braun.

Juliusz Braun, fot. TVP Article

Pismo w sprawie wydobycia od zarządu TVP informacji z jego prac, Juliusz Braun (były prezes TVP) przesłał także do wiadomości ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremiera Piotra Glińskiego, szefowej sejmowej komisji kultury i środków przekazu, Elżbiety Kruk oraz przewodniczącego senackiej komisji kultury i środków przekazu - Jerzego Fedorowicza.

- Nie otrzymałem dotąd informacji zarządu TVP określonych w statucie spółki w par. 15 ust. 3. za I kwartał 2017 r oraz za II kwartał 2017. Sytuacja taka, utrzymująca się niezmiennie od roku stanowi rażące naruszenie przepisów i uniemożliwia realizację ustawowych zadań członków Rady Mediów Narodowych - pisze Braun w swoim liście.

Dodaje też, że spodziewa się po Krzysztofie Czabańskim „podjęcia stanowczych działań dla wyegzekwowania realizacji obowiązków przez władze Telewizji Polskiej”.

- Nikt z Rady Mediów Narodowych oficjalnie nie dostaje takich sprawozdań, co może być dowodem na to, że prezes Jacek Kurski demonstracyjnie nas lekceważy - mówi dla Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun. Uważa, że dzieje się tak dlatego, aby prawdziwe informacje o sytuacji spółki do niego nie docierały. - Bo przecież posłowie PiS i tak swoje wiedzą - kończy Braun.

Nie udało nam się uzyskać wczoraj stanowiska Krzysztofa Czabańskiego w tej sprawie.

W ub.r. TVP zanotowała 180 mln zł stratyPubliczna nadawca miał 872 mln zł wpływów z reklam (o 5,4 proc. mniej niż rok wcześniej) i 365,5 mln zł z abonamentu radiowo-telewizyjnego (o 9,6 proc. mniej niż w 2015 roku).

Na początku czerwca br. Sejm przyjął po pierwszym czytaniu rządowy projekt nowelizacji obecnej ustawy abonamentowej. Zakłada on, że aby zwiększyć skuteczność poboru abonamentu rtv od klientów płatnej telewizji, sieci kablowe i platformy cyfrowej będą przekazywać ich dane Poczcie Polskiej (która obecnie odpowiada za pobór tej daniny). Proponowane przepisy zostały mocno skrytykowane przez dostawców płatnej telewizji i zrzeszające ich organizacje.

Projekt nowelizacji skierowano do sejmowej komisji kultury i środków przekazu, która na razie się nim nie zajęła. Według „Gazety Wyborczej” prace nad nowelizacją wstrzymano, ponieważ rządzący obawiają się, że jej wejście w życie mogłoby spowodować duże niezadowolenie społeczne (z płatnej telewizji korzysta ok. 10 mln Polaków), ponadto rząd woli skupić się na innych ważnych reformach: edukacji i wymiaru sprawiedliwości.

Nowelizacja ma być przepisami przejściowymi, które zapewnią wyższe finansowanie mediom publicznym w tym i przyszłym roku, do wprowadzenia nowej ustawy abonamentowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Juliusz Braun apeluje do Krzysztofa Czabańskiego: Proszę wydobyć sprawozdania z działalności TVP

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie jestem wyznawcą pis
Kiedy ten facet zniknie z przestrzeni publicznej? Afera Rywina i prezesowanie TVP skompromitowały doszczętnie tego politruka
40 40
odpowiedź
User
anda
Kiedy ten facet zniknie z przestrzeni publicznej? Afera Rywina i prezesowanie TVP skompromitowały doszczętnie tego politruka


idź już spać bo ci ciśnienie skoczy a na pewno nie pamietasz gdzie są pastylki
38 37
odpowiedź
User
ynwytawresnok jeicaM
A ja się śmieję z Juliusza Brauna.
Śmieję się ja, moja rodzina, moja hurtownia i cały Radom.
Nawet Krycha z Wałbrzycha się śmiała z niego.
Buhahahahaha ( 5 x ha)
17 22
odpowiedź
User
Marek
Po ramówce TVP i kolejnych planach programowych oraz zakupach praw sportowych nie widać spadku wydatków. Wpływy za to spadają i to wyraźnie po stronie reklam przez spadającą oglądalność.
28 8
odpowiedź
User
excalibur
Jeżeli maciej konserwatywny wspak uważa się za zabawnego, to myli się. To żałosne wypociny
17 10
odpowiedź