SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juliusz Braun chce zatrzymać proces komercjalizacji TVP

Prezes Juliusz Braun zamierza odbudować misyjny charakter telewizji publicznej. W środę w TVP odbyło się w tej sprawie pierwsze spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Juliusz Braun chce zatrzymać proces komercjalizacji TVP

Prezes TVP Juliusz Braun podkreślił, że pierwsze sygnały zmian, które mają miejsce w Telewizji Polskiej, będą widoczne już we wrześniu. - Nowa ramówka przyniesie m.in. zwiększenie obecności tematyki kulturalnej i społecznej w TVP2. W Dwójce pojawi się również pasmo dla dzieci o charakterze kulturalno-edukacyjnym. W TVP1 powstaną natomiast nowe pasma edukacyjne, publicystyczne i reportażowe. Ze sferą programową powiązana jest ściśle rewolucja technologiczna, wejście w cyfryzację - mówi Braun.

Szef TVP zapowiedział liczne działania, które mają na celu zatrzymanie procesu komercjalizacji TVP. - Trzeba wreszcie przerwać błędne koło niekontrolowanej komercjalizacji Telewizji Polskiej i powrócić do rozmowy o prawdziwych zadaniach telewizji publicznej, w tym o budowaniu kapitału społecznego. Do tej rozmowy zapraszamy organizacje pozarządowe - stwierdził Braun.

>>> Juliusz Braun: w TVP więcej kultury, edukacji i teatru

Zadanie odbudowy misji mediów publicznych ma być realizowane m.in. poprzez organizację tzw. „kolegiów gatunkowych - zespołów eksperckich”. W czasie takich spotkań pracownicy TVP mają dyskutować z przedstawicielami różnych środowisk. Według zapowiedzi TVP, powstać mają m.in. kolegia: teatralne, edukacyjne, filmu fabularnego, seriali, animacji i filmu dokumentalnego.

>>> Grażyna Torbicka: Wierzę w edukacyjną misję telewizji

Terminy kolejnych spotkań konsultacyjnych mają zostać podane w najbliższym czasie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Juliusz Braun chce zatrzymać proces komercjalizacji TVP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
to oznacza nastepne 1000 osob na bruk!
odpowiedź
User
sam
w końcu ktoś zaczyna mówić sensownie o TVP dość szmatławej komercji rodem z TVN, oby nie skończyło się na słowach ale na czynach, powodzenia !
odpowiedź
User
szara komórka
Kolegia ekspertów, odrębne dla każdej dziedziny sztuki? Czy to przypadkiem nie powiększa grona licznych doradców, biorących niezłe pieniądze z kasy TVP za fakt istnienia? Co robią wszyscy zarządzający programem w TVP? Jeśli przynajmniej w Dwójce nie obstał się żaden realny znawca kultury, czy edukacji, to zmiany trzeba zacząć od zwalniania niekompetentnych, panie prezesie, a nie tworzenia kolejnych bytów, znających tv z drugiej strony ekranu.
Myślę, że wiedzę o tych, którzy potrafią stworzyć ambitny i misyjny program w tv macie u siebie w archiwach na tyłówkach, bo nie wszyscy, których stamtąd wyrzucano przez lata, już umarli. Tylko, żeby to publicznie przyznać, trzeba mieć dużą klasę...:)
odpowiedź