SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juliusz Braun: cyfryzacja powodem spadków głównych anten TVP

Wyniki Jedynki i Dwójki w sezonie jesiennym są zdecydowanie niższe niż rok wcześniej. Nadawca tłumaczy, że ma to związek z cyfryzacją. - To co się dzieje na multipleksie naziemnym w szczególny sposób dotyczy TVP - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, prezes TVP.

Juliusz Braun, fot. TVPJuliusz Braun, fot. TVP

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, we wrześniu br. udział TVP1 wyniósł 10,37 proc. po spadku względem ub.r. o 15,14 proc., a TVP2 - 9,44 proc. po spadku o 13,39 proc. Liderem był w zeszłym miesiącu TVN, który stracił tylko 1,45 proc. do 12,91 proc., za to Polsat zyskał 4,49 proc. i jego wynik uplasował się na poziomie 12,81 proc. (zobacz dane). Nieco lepsza sytuacja Telewizji Polskiej jest w tym miesiącu. Np. w tygodniu 20-26 października br. udział TVP1 wyniósł 11,32 proc., podczas gdy analogicznym okresie ub.r. było to niewiele więcej, bo 11,62 proc. Jednak TVP2 dalej traci mocno - w ubiegłym tygodniu jej udział wyniósł 8,88 proc., a rok wcześniej było to aż 11,04 proc. (więcej na ten temat).

Spadające wyniki głównych anten Telewizja Polska tłumaczy cyfryzacją, która pogłębiła spadek oglądalności wszystkich ogólnopolskich stacji telewizyjnych. - To co się dzieje na multipleksie naziemnym w szczególny sposób dotyczy TVP, bo i Polsat i TVN mają własne platformy satelitarne - podkreśla w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej.

Braun tłumaczy, że TVP cały czas stara się szukać nowych pomysłów, aby ograniczyć ten efekt. Nadawca kładzie również nacisk na promowanie pozycji programowych, które są proponowane widzom.

- Stacje komercyjne mają zazwyczaj jeden lub dwa nowe projekty w ramówce, łatwiej jest je promować. My wprowadzamy wiele nowych propozycji, bo taki jest obowiązek Telewizji Polskiej. Musimy przykładać dużą wagę do promocji, żeby widzowie mogli się o nich dowiedzieć - wyjaśnia Juliusz Braun.

Dołącz do dyskusji: Juliusz Braun: cyfryzacja powodem spadków głównych anten TVP

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
telewidz ale już nie TVP
oglądalność spada ponieważ TVP nie różni się niczym od komercji. Opóźnienia programów, przedłużone reklamy i programy o żadnej praktycznie "misyjności" w prime time.
TVP nie widzi, że za ludzie będą woleli płacić za usługi telewizji VOD niż dać im się ogłupiać.
Niezależność żadna, poza tym TVP przypomina staw w którym pływają te same ryby.
odpowiedź
User
tim
Jest jakaś granica żenady, której ten geniusz świętokrzyski nie przekroczył? To pytanie retoryczne, odpowiedź zna każdy myślący człowiek. ....
odpowiedź
User
gość
tłumaczenie takie sobie. Jakoś tego co proponuje telewizja zwłaszcza w rozrywce jest żenująca. Stąd niskie udziały. Najnowsze "hity" dwójki superstarcie i co leci w sieci to są wyjątkowe gnioty.
odpowiedź