SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Polsacie. Justyna Kulka zajmie się nadzorem nad ramówką

Justyna Kulka, managerka związana od wielu lat związana ze spółkami grupy Polsat Plus, weszła w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jako nowa wiceprzewodnicząca rady Kulka ma nadzorować kwestie programowe stacji, która tej jesieni zmaga się ze nieudanymi inwestycjami programowymi.

fot. Polkomtel/Grupa Polsat PlusArticle

Dołączenie Justyny Kulki do rady nadzorczej Polsatu potwierdził Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy spółki.

- Rada nadzorcza podjęła jednocześnie decyzję o powierzeniu Justynie Kulce nadzoru nad sprawami programowymi we wszystkich nadawanych przez nas kanałach. Justyna będzie więc nadzorowała kwestie ramówkowe w Telewizji Polsat - wynika z wewnętrznej informacji wysłanej do pracowników Polsatu, do której dotarliśmy.

Polsat nie może zaliczyć tej jesieni do udanych pod kątem programowym - szykowane przed nowego dyrektora programowego Edwarda Miszczaka nowe reality-show „Temptation Island Polska” i „Real Housewives. Żony Warszawy” nie okazały się sukcesami (po trzech tygodniach przesunięto je na późniejszą godzinę). Z danych Nielsena udział Polsatu w okresie od 1 września do 19 października br. w grupie komercyjnej 16-59 wyniósł 7,26 proc. (o 6,68 proc. mniej niż rok wcześniej), co dało stacji drugie miejsce za TVN. 

- Oczywiście zdarzyły się programy, które po prostu nie poszły. To jest jasne, że są poniżej naszych oczekiwań. W miarę szybko zareagowaliśmy. Programy zostały zdjęte czy zmieniły swoje pasma, a koszty zostały ograniczone – tak wyniki jesiennej ramówki komentował niedawno Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

W połowie października br. Polsat zdjął z anteny „Kabaret na żywo”, co nie miało jednak związku z jego oglądalnością (Polsat przyczyn nie ujawnił). Wpłynęło jednak negatywnie na wyniki stacji, bo to jedna z najpopularniejszych pozycji Polsatu.

W czwartek serwis Shownews.pl napisał o odsunięciu Edwarda Miszczaka od pracy nad tworzeniem ramówki wiosennej, co potwierdzają też nasi informatorzy. -  Edward Miszczak cały czas odpowiada za kwestie ramówkowe w Telewizji Polsat - mówił nam rzecznik Polsatu.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, przygotowanie wiosennej ramówki miało przejść na barki prezesa Stanisława Janowskiego i Katarzyny Wajdy, wicedyrektorki programowej, czyli zastępczyni Miszczaka, a wcześniej zastępczyni Niny Terentiew. Miszczak miał otrzymać rolę konsultanta.

Kim jest Justyna Kulka?

Justyna Kulka z Grupą Polsat Plus związana jest od 2012 r. W Polkomtelu, operatorze sieci Plus i w Cyfrowym Polsacie pełni funkcję dyrektora departamentu strategii marketingowej, gdzie odpowiada za przygotowywanie i implementacja strategii dla rynku B2C, wprowadzenie i rozwój programu SmartDOM jako strategii usług „dla domu”, kreowanie nowych rozwiązań „dla domu” w oparciu o potencjał grupy, a także zarządzanie portfelem sprzętu abonenckiego.

Od kwietnia 2018 r. Kulka jest członkiem zarządu Plus Bank, gdzie odpowiada za pion handlowy, a od czerwca 2018 roku zasiada też w radzie nadzorczej Netii. W kwietniu 2019 r. weszła do zarządu Polkomtelu. 

Wiosną br. Justyna Kulka dołączyła do rady nadzorczej spółki PGE PAK Energia Jądrowa, która jest wspólnym przedsięwzięciem państwowego PGE i spółki ZE PAK, której większościowym udziałowcem jest Zygmunt Solorz.

Wcześniej Kulka pracowała w innych telekomach: w latach 2008-2012 była dyrektorem marketingu rynku biznesowego w Play, a w latach 2001-2008 pracowała w Polskiej Telefonii Cyfrowej (obecnie T-Mobile Polska), m.in. jako kierownik działu produktów transakcyjnych oraz działu zarządzania treścią i partnerami.

Skład rady nadzorczej Polsatu

Wiceprzewodniczącymi rady nadzorczej Telewizji Polsat są jeszcze synowie Zygmunta Solorza: Tobias Solorz i Piotr Żak. W organie zasiadają ponadto: była dyrektor programowa Polsatu Nina Terentiew, Jarosław Grzesiak, Maciej Stec, Mirosław Błaszczyk, Józef Birka i Aleksander Myszka.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Polsacie. Justyna Kulka zajmie się nadzorem nad ramówką

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
000
Czyli Edward ma jeszcze mniej do gadania?
odpowiedź
User
DJ Gerard
W końcu kobieta będzie ramówkę tworzyć bo Edward Miszczak nie dał rady polsat i wszystkie kanały na minusie gdzie czytałem że przez te programy nowe polsat stracił 11 milion widzów co przeliczeniu 32 milion złotych na minusie
odpowiedź
User
DJ Gerard
Mi chodzi o reklamy spoty
odpowiedź