SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Justyna Piszczatowska i Krzysztof Markowski w „Dzienniku Gazeta Prawna”

Od sierpnia br. dziennikarka ekonomiczna Justyna Piszczatowska, specjalizująca się w tematyce energetycznej, współpracuje z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (Infor Biznes). Będzie pisać o segmencie surowców i przemyśle. Do redakcji dołączył też Krzysztof Markowski.

Justyna Piszczatowska Article

Justyna Piszczatowska od listopada współtworzy poświęcony energetyce portal Wysokienapiecie.pl. W dziennikarstwie pracuje od 2006 roku - karierę rozpoczęła w „Gazecie Giełdy Parkiet”, pracowała również m.in. w „ „Rzeczpospolitej” i „Bloomberg Businessweek Polska”.

Piszczatowska poinformowała o rozpoczęciu pracy w „DGP” na Twitterze. - Będę zajmować się surowcami (ropa, gaz) i przemysłem. Elektroenergetyko - bardzo dziękuję, ale już wystarczy. Ile lat można pisać, że nie ma strategii dla sektora, nie ma atomu, nie ma woli na OZE i zaczyna brakować rezerw mocy - stwierdziła.

W 2017 roku odebrała Grand Prix konkursu Towarowej Giełdy Energii dla najlepszych dziennikarzy poruszających tematykę rynków energii elektrycznej i gazu, otrzymując tytuł dziennikarki roku oraz wyróżnienie za najlepszy artykuł poświęcony rynkowi energii elektrycznej.

Z PAP do "DGP"

Krzysztof Markowski ostatnio pracował w PAP w dziale społecznym, gdzie zajmował się m.in. służbami mundurowymi, MSWiA, tematyką uchodźczą, migracjami, cyberbezpieczeństwem, prywatnością.

Według badania ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 37 195 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Justyna Piszczatowska i Krzysztof Markowski w „Dzienniku Gazeta Prawna”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TED
Dobre strzały DGP, ale i dziennikarze dobrze wybrali.
15 11
odpowiedź
User
Beti
Gazeta Prawna zrobiła się bardzo mocna w gospodarce i ekonomii, bardzo kompetentna i dobrze poinformowana, w Rzepie ekonomiczne popłuczyny i teksty pisane oficjalnie we współpracy ze Skoda czy MacDonaldsem . Dziwnych czasów dozylam.
20 8
odpowiedź
User
Hit
Jesli dziennikarz piszący o jakimś sektorze gospodarki dostaje od tegoż sektora czy jego firm nagrody to czy jego artykuły są rzetelne odkrywcze i dociekliwe? Czy może...
10 9
odpowiedź
User
Well
Jesli dziennikarz piszący o jakimś sektorze gospodarki dostaje od tegoż sektora czy jego firm nagrody to czy jego artykuły są rzetelne odkrywcze i dociekliwe? Czy może...
A jeśli nagrody dostaje się od wielu różnych środowisk, choćby wzajemnie ze sobą konkurujących, to może...
9 9
odpowiedź
User
Karol
Faceta nie znam, ale pani Piszczatowska jest wybitną dziennikarką. Dla DGP to ogromne wzmocnienie.
11 9
odpowiedź