SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jutrzenka chce skupić się na akwizycjach w 2010 r.

Po odnotowaniu historycznie najwyższych wyników w 2009 r., w tym roku spółka spożywcza Jutrzenka Holding chce skupić się na akwizycjach, podała firma w komunikacie.

"Jutrzenka w ciągu roku zmniejszyła zadłużenie odsetkowe o ponad 30 mln zł i pomimo, że wypłaciła dywidendę oraz przeprowadziła skup akcji własnych cały czas posiada silny cash flow" - powiedział prezes spółki Jan Kolański.

"W bieżącym roku spółka planuje skupić się na akwizycjach" - czytamy dalej w komunikacie.

W I-IV kw. 2009 roku spółka miała 34,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 33,9 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 580,4 mln zł wobec 534,1 mln zł.

Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł w tym czasie o 216% do 53,4 mln zł, a zysk EBITDA - o 101% do 79,4 mln zł.

Już w listopadzie ub.r. Kolański mówił, że Jutrzenka rozważa emisję akcji stanowiących do 10% podwyższonego kapitału, z której środki posłużyłyby sfinansowaniu przejęć w Polsce i za granicą.

W końcu października Kolański, który jest także największym akcjonariuszem Jutrzenki, informował, że spółka rozważa przejmowanie podmiotów pasujących pod względem portfela produktowego w 2010 roku. Przyznał, że Jutrzenka bada rynek krajowy i zagraniczny.

Obecnie Jutrzenka Holding ma sześć podmiotów zależnych: Ziołopex (99,5%, producent przypraw z siedzibą w Wykrotach), Jutrzenka Colian (100%, producent kakao, czekolady i wyrobów cukierniczych, z siedzibą w Opatówku), Celmar Trading (98,99%, spółka handlowa z siedzibą w Rumunii), Kolanski Trade (99,85%, dystrybutor z siedzibą na Ukrainie), Hellena Zagrzeb (100%, zarejestrowana w Chorwacji) i Colian Logistic (100%, spółka logistyczna z siedzibą w Opatówku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jutrzenka chce skupić się na akwizycjach w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl