SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Holding wypłaci 2,4 mln zł dywidendy, Jakub Menc za Michała Zdziarskiego w radzie nadzorczej

Akcjonariusze K2 Holding na walnym zgromadzeniu zdecydowali, że firma wypłaci 2,43 mln zł dywidendy, po 1,05 zł. Do rady nadzorczej w miejsce Michała Zdziarskiego został powołany Jakub Menc.

Article

Dzień dywidendy K2 Holding wyznaczono na 22 czerwca, a jej wypłatę - na 29 czerwca.

Na wypłatę dywidendy ma zostać przeznaczone 2,43 mln zł z kapitału zapasowego. W ub.r. spółka w ujęciu jednostkowym zanotowała 442 tys. zł straty netto, zarząd chce, żeby pokryć tę stratę z kapitału zapasowego utworzonego z agio, tj. nadwyżki ceny objęcia akcji ponad ich wartość nominalną.

Cała grupa kapitałowa K2 Holding w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 9,1 proc. do 119,69 mln zł oraz wyniku netto z 1,83 mln zł straty do 4,85 mln zł zysku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Poprzednio K2 Holding wypłacił dywidendę w 2019 roku, po 50 groszy na akcję.

Zmiana w radzie nadzorczej K2 Holding

Akcjonariusze do rady nadzorczej K2 Holding na kolejną kadencję powołali Grzegorza Stulgisa, który członkiem rady jest od września 2015 roku.

Natomiast Jakub Menc został powołany w miejsce kończącego kadencję Michała Zdziarskiego. Menc od listopada ub.r. pracuje w Agiofunds jako zarządzający funduszem FRAM FIZ. Wcześniej był związany m.in. ze Skarbiec TFI, PKO BP Bankowy PTE i Nationale-Nederlanden PTE. Jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.

Szefem rady nadzorczej K2 Holding jest Janusz Żebrowski, jeden z głównym akcjonariuszy spółki. W radzie są także Robert Rządca i Maciej Klepacki.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa K2 Holding osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 19,2 proc. do 32,2 mln zł oraz syku netto z 646 do 868 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: K2 Holding wypłaci 2,4 mln zł dywidendy, Jakub Menc za Michała Zdziarskiego w radzie nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl