SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

K2 uruchamia projekt doradczy K2 Digital Transformation, będzie wspierać cyfrową transformację firm

K2 stworzyła doradczą platformę K2 Digital Transformation, która ma za zadanie ułatwić firmom cyfrową transformację. Zaletą nowego projektu ma być testowanie rekomendacji w praktyce, na jego czele stanie Artur Kończyński.

Article

W komunikacie K2 podkreśla, że K2 Digital Transformation skupi się na tym co najbardziej interesuje zarządy największych firm - na doradzaniu jak nowe technologie mogą zwiększyć przychody lub obniżyć koszty w firmie. Konsulting K2 ma wyróżniać szybkie przechodzenie z teoretycznej fazy doradztwa do dostarczania tzw. „proof of concept”, czyli testowania swoich rekomendacji w praktyce.

Według zapowiedzi K2 Digital Transformation skoncentruje się na doradzaniu w 5 obszarach:

Business Innovation - jak projektować nowe usługi i całe przedsięwzięcia biznesowe przy pomocy świata startupów lub pomysłów z wewnątrz organizacji.

Customer Experience - jak poprawiać jakość istniejących produktów, usług oraz procesów, tak aby lepiej odpowiadać na potrzeby współczesnych, cyfrowych konsumentów.

Marketing Technology - jak dobrać zestaw technologii marketingowych i zautomatyzować na ich bazie procesy, tak aby z jednej strony nie przeinwestować, a z drugiej zapewnić sobie horyzont rozwoju.

Digital Media Strategy - jak określić siłę wpływu poszczególnych kanałów na sprzedaż i ustalić właściwą rolę mediów, tak aby marketing stał się centrum przychodów, nie kosztów.

Data Insights - jak zbierać, analizować i odsiewać dane z cyfrowego świata, tak aby podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Otwarcie K2 Digital Transformation ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na zaawansowane usługi doradcze związane z rozwojem technologii. Jest jednocześnie rozwinięciem usług uruchomionego w ub.r. zespołu K2 Digital Ventures.

Działem K2 Digital Transformation zarządzają: Artur Kończyński - dyrektor zarządzający agencji K2, Mikołaj Machowczyk - dyrektor działu strategii technologicznej K2 i Arkadiusz Skuza - dyrektor zarządzający K2 Digital Ventures. Kierują oni zespołem 15 konsultantów wspieranych dodatkowo przez 350 osób z Grupy K2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: K2 uruchamia projekt doradczy K2 Digital Transformation, będzie wspierać cyfrową transformację firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl