SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canon: nowa profesjonalna kamera filmowa EOS C700 FF (wideo)

Firma Canon zaprezentowała flagowy, pełnoklatkowy model kamery z serii Cinema EOS – model Canon EOS C700 FF.

Article

Canon EOS C700 FF posiada nowo opracowaną, pełnoklatkową matrycę CMOS o wymiarach 38,1 x 20,1 mm, która dostarcza obraz z niskim poziomem szumów, naturalnym odcieniem skóry, małą głębią ostrości i przekraczającą 15 stopni szeroką rozpiętością tonalną. Matryca umożliwia nagrywanie w różnych trybach, od pełnoklatkowego przez Super 35 mm po Super 16 mm, a także rejestrowanie obrazu m.in. w formatach ProRes, XF-AVC (zapis na kartach CFast), czy nieskompresowanym formacie Canon Cinema RAW.

Korzystając z dedykowanego kodeka Codex CDX-36150, kamera pozwala rejestrować obraz jakości 5,9K RAW 12/10-bit z możliwością rejestrowania RAW w jakości 4K i 2K 12-bit oraz 4K ProRes. Dla rejestrowania obrazu o wysokim klatkażu, EOS C700 FF umożliwia zapis obrazu z prędkością do 60 kl./s (5,9K), do 72 kl./s (4K z cropem), a także do 168 kl./s (2K z cropem). Dodatkowo, wykorzystując nadpróbkowanie obrazu 5,9K, można uzyskać wyższej jakości obraz 4K i 2K ze zredukowanym poziomem szumów i efektem mory.

EOS C700 FF jest dostępna z dwoma systemami mocowań EF i PL oraz jest kompatybilna z obiektywami Canon EF i obiektywami filmowymi. Odpowiednia wysokość matrycy (20,1 mm) pozwala dodatkowo zamontować obiektywy anamorficzne. Stosując obiektywy serii EF użytkownicy mogą wykorzystać możliwości pełnoklatkowej matrycy oraz precyzyjnego systemu autofocusa Canon Dual Pixel CMOS AF, który umożliwia blokowanie punktu ostrości na poruszającym się obiekcie.

Kamera Canon EOS C700 FF jest zgodna z akcesoriami dedykowanymi do modelu EOS C700, m.in. wizjerem EVF-V70, adapterem mocowania MO-4E/ MO-4P B4 i modułem zdalnego sterowania OU-700.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Canon: nowa profesjonalna kamera filmowa EOS C700 FF (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl