SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarze Onetu o wyborze Kamila Dąbrowy na rzecznika prezydenta Warszawy dowiedzieli się tydzień przed zakończeniem konkursu

Onet poinformował, że jego dziennikarze od osób ze środowiska Platformy Obywatelskiej już 18 grudnia ub.r. dowiedzieli się, że nowym rzecznikiem prezydenta Warszawy będzie Kamil Dąbrowa. Tymczasem konkurs na to stanowisko rozstrzygnięto 24 grudnia, a rozmowy z kandydatami odbyły się 20 grudnia. - Do spekulacji medialnych nie wypada mi się odnosić - skomentował Dąbrowa.

Kamil Dąbrowa, fot. akpa Article

Wyniki konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora marketingu w urzędzie m.st. Warszawy podano 24 grudnia ub.r. W praktyce ta funkcja oznacza zarządzanie zespołem prasowym ratusza oraz bycie rzecznikiem urzędu i prezydenta stolicy.

W konkursie wybrano Kamila Dąbrowę, wcześniej przez kilkanaście lat dziennikarza i menedżera radiowego. Pod koniec grudnia poinformował on, że w konkursie kandydaci mogli składać aplikacje do 14 grudnia. Natomiast do drugiego etapu konkursu, którym był test o Warszawie, przeszło pięć osób.

W poniedziałek Onet podał, że jego dziennikarze już przed trzecim etapem konkursu, rozmową kwalifikacyjną z wybranymi kandydatami, dowiedzieli się, że wygrać ma Kamil Dąbrowa. Taką informację dostali 18 grudnia „z dwóch niezależnych źródeł ze środowiska Platformy Obywatelskiej”, natomiast rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 20 grudnia.

- Zgodnie z zapisem ww. Regulaminu, komisja podejmuje decyzję o liczbie kandydatów zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną. Do rozmowy kwalifikacyjnej zaprasza się maksymalnie 10 kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu wiedzy - przekazał stołeczny ratusz Onetowi. Zaznaczył, że do rozmów zakwalifikowano cztery osoby.

Dąbrowa: o wyniku konkursu dowiedziałem się 24 grudnia

Dziennikarze Onetu 19 grudnia skontaktowali się z Kamilem Dąbrową, by spytać, czy to prawda, że będzie nowym rzecznikiem warszawskiego ratusza. Dąbrowa zapewnił, że nic mu o tym nie wiadomo, przy czym dopytał, kto jeszcze jest typowany na to stanowisko.

- O rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko wicedyrektora Biura Marketingu dowiedziałem się 24.12. Poinformował mnie o tym członek komisji konkursowej w rozmowie telefonicznej. Do spekulacji medialnych nie wypada mi się odnosić - stwierdził Kamil Dąbrowa w poniedziałek wieczorem na Twitterze.

Wcześniej przekazał Onetowi, że poznał Rafała Trzaskowskiego 8-9 lat temu, kiedy pierwszy raz zaprosił do audycji w TOK FM, przy czym nie utrzymywał z nim relacji prywatnych.

W tekście Onetu zaznaczono, że Dąbrowa spełniał wszystkie wymogi formalne, by starać się o pracę jako wicedyrektor biura marketingu w stołecznym ratuszu.

To stanowisko Kamil Dąbrowa zajmuje od początku br. Przedtem przez dwa lata był szefem Meloradia (do września 2017 roku działającego jako Radio ZET Gold), zastąpił go tam Krystian Karwaszewski.

Wcześniej Dąbrowa pracował m.in. jako dyrektor muzyczny w TOK FM i Radiostacji, zastępca redaktora programowego w Roxy FM oraz dyrektor radiowej Jedynki. Z branżą radiową był związany przez kilkanaście lat.

W latach 2008-2011 i 2016-2018 był jednym z gospodarzy „Szkła kontaktowego” w TVN24.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Onetu o wyborze Kamila Dąbrowy na rzecznika prezydenta Warszawy dowiedzieli się tydzień przed zakończeniem konkursu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zaciekawiony
Może niech pan rzecznik skomentuje - w swoim stylu, kąśliwie - temat na Twitterze. O przepraszam, już skomentował. Ale gdzie ta kąśliwość? Czy pan rzecznik obudził się w innej Polsce?
14 8
odpowiedź
User
Michal
Taki "Misiewicz", tylko po przeciwnej stronie sceny politycznej. Swoimi działaniami lojalnie pracował na PO i fuchę dostał. Popatrzcie na jego doświadczenie - którego na próżno szukać na Linkedinie, Goldenline czy Facebooku.
Jeśli ty musisz tłumaczyć się za swojego rzecznika, a nie na odwrót, to wiedz że słabo zarządzasz swoim wizerunkiem...
11 8
odpowiedź