SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kamil Durczok wrócił do mediów felietonem w „Dzienniku Zachodnim”, ale tylko przy specjalnej okazji wyborczej

W piątkowym wydaniu „Dziennika Zachodniego” (Grupa Polska Press) ukazał się przedwyborczy felieton Kamila Durczoka. To pierwsza publikacja dziennikarza w mediach od odejścia w marcu br. z TVN. - Chodziło o materiał autora, który przez lata przyglądał się polityce z różnych perspektyw. Specjalna okazja, specjalny autor. Cieszę się, że doszło do tej publikacji - tłumaczy Marek Twaróg, redaktor naczelny dziennika.

Kamil Durczok, fot. TVN Article

W artykule zatytułowanym „Kamil Durczok o wyborach: Dziś można wybudować piękniejszy Śląsk bez polityków” były redaktor naczelny „Faktów” TVN skrytykował działania największych ugrupowań politycznych w regionie śląskim w ostatnich latach. - Zorganizujmy i powiedzmy rządzącym w twarz: albo to robicie, albo za 4 lata Was nie ma - zaapelował na początku tekstu.

Jest to pierwsza publikacja Durczoka w mediach, od kiedy w marcu rozstał się z TVN, po tym jak powołana przez nadawcę komisja ds. pogłosek o mobbingu i molestowaniu podała, że troje pracowników stacji było narażone na niepożądane zachowania. Dwa tygodnie temu dziennikarz poprowadził debatę w ramach V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowanego w Katowicach.


Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dzienika Zachodniego”, w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl poinformował, że piątkowy felieton nie jest początkiem stałej współpracy z Durczokiem.

- Nie umawialiśmy się na nią. Chodziło o materiał autora, który przez lata przyglądał się polityce z różnych perspektyw - lokalnej, warszawskiej itd. i który bardzo dobrze orientuje się w śląskiej polityce regionalnej. Właśnie tej dziedziny dotyczyła ta analiza - wyjaśnił nam Twaróg. - Specjalna okazja, specjalny autor. Cieszę się, że doszło do tej publikacji - podkreślił.

W 2012 roku Kamil Durczok przez kilka miesięcy pisał felietony dla „Wprost”, wcześniej dla „Polski The Times”.

W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Zachodniego” wynosiła 35 926 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich dzienników regionalnych), a jego serwis internetowy zanotował 1,11 mln użytkowników i 10,78 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Kamil Durczok procesuje się obecnie z wydawcą i dziennikarzami „Wprost”, którzy opisali w tygodniku przypadki molestowania, jakich miał się dopuścić w redakcji „Faktów” TVN. W procesie dotyczącym dwóch tekstów na ten temat, m.in. relacji researcherki opisującej, jak dziennikarz mobbingował ją SMS-ami, Durczok domaga się przeprosin i 2 mln zł odszkodowania. Pierwsi świadkowie zeznawali pod koniec września, a w połowie października byli dziennikarze „Wprost” w swoim serwisie Kulisy24.com ujawnili fragmenty raportu komisji TVN wskazujące Durczoka jako winnego niepożądanych zachowań wobec innych pracowników stacji.

Po doniesieniach „Wprost” w tej sprawie działania podjęły organa państwowe. Prokuratura orzekła, że nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie molestowania seksualnego, a inspekcja nie wykryła naruszania przez Kamila Durczoka prawa pracy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamil Durczok wrócił do mediów felietonem w „Dzienniku Zachodnim”, ale tylko przy specjalnej okazji wyborczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sepp Zblatter
Red. KD bardzo słabo pisze i naprawde ma mi niewiele do powiedzenia... On po prostu nie ma tzw. pióra i nie chodzi tu o moje sympatie czy nie sympatie. To stwierdzenie faktu.
24 11
odpowiedź