SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamis kontra Prymat

"Prymat nie łamie prawa w reklamie swojego pieprzu"

Pieprz czarny mielony Prymatu najlepszy w Polsce według testu miesięcznika Świat Konsumenta. Prymat w swoich reklamach nie narusza postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie dotyczącej spornego testu pieprzu - poinformowała nas Danuta Krzemień Public Relations Manager PPH Prymat Spółka z o.o.

W prasie branżowej i kobiecej trwa kampania reklamowa Prymatu, opierająca się na wynikach testu miesięcznika Świat Konsumenta opublikowanych we wrześniu ub. roku. Z testu wynika, że pieprz czarny mielony Prymatu jest "najlepszy w Polsce i doceniony w Europie". W reklamie nie pojawiają się nazwy pozostałych firm, które zostały poddane testowi pieprzu.

Po publikacji wyników testu Wydawnictwo Floyd Press, wydawca miesięcznika Świat Konsumenta zostało pozwane do sądu przez Kamis-Przyprawy S.A. Na początku kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w tej sprawie postanowienie zabezpieczające powództwo Kamisu.

Z informacji uzyskanych w wydawnictwie, z treści postanowienia sądu wynika, że powództwo zostało zabezpieczone częściowo. Sąd Okręgowy postanowił bowiem zabezpieczyć powództwo poprzez zakazanie pozwanemu wydawnictwu wprowadzania do obrotu w jakiejkolwiek formie artykułu pt. "Nie pieprz bez sensu" zamieszczonego w Świecie Konsumenta oraz wyników testu pieprzu w części dotyczącej towarów Kamis Przyprawy S.A., w tym zaniechanie dalszego w tej części udostępniania odpłatnego lub nieodpłatnego wspomnianego artykułu osobom trzecim. Stąd też nieprawdą jest informacja, że kampania reklamowa Prymatu wprowadza w błąd konsumentów i jest niezgodna z prawem. Prymat wykorzystuje wyniki testu pieprzu tylko i wyłącznie dotyczące własnego produktu, działa zgodnie z prawem i nie narusza zasad rzetelności kupieckiej.

Z posiadanych przez Prymat informacji wynika, że postanowienie Sądu jest nieprawomocne, zaś Wydawnictwo Floyd Press złożyło już zażalenie w tej sprawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamis kontra Prymat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl