SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Kiwi TV Agory ma ruszyć jesienią br. Będzie rentowny za 4-5 lat

Agora chciałaby uruchomić kanał Kiwi TV jesienią br. W pierwszym roku jego działania projekt pochłonie kilkadziesiąt mln zł, a rentowny ma być za 4-5 lat - zapowiedział Bartosz Hojka, prezes Agory.

fot. Shutterstock.comArticle

- Zgodnie z koncesją mamy trzy miesiące na start Kiwi TV od momentu ustalenia tego z operatorem. Na pewno będziemy się z tego starali wywiązać - mówi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory. - Cały czas rozmawiamy z rynkiem i z Emitelem. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpatruje odwołania w konkursie, są też odwołania dotyczące wyboru operatora. Ten proces jest dynamiczny - podkreśla Hojka.

Kiwi TV ma być kanałem lifestylowym, a w jego ramówce pojawią się m.in. pozycje promujące sport i aktywne spędzanie czasu. Zgodnie z koncesją najwięcej czasu antenowego 29 proc. stanowić mają filmy fabularne, 11 proc. - filmy dokumentalne, a poza tym na antenie pojawią się też m.in. audycje edukacyjne, rozrywkowe, poradnikowe i publicystyczne.

Stacja postawi na jakościowe produkcje. - 26-letnia historia Agory to historia tworzenia właśnie takich treści. Nie będziemy tego zmieniać w przypadku kolejnego projektu, który chcemy rozwijać - mówi Bartosz Hojka.

Obecnie prowadzone są prace nad ramówką nowej telewizji oraz nad zgromadzeniem jego kontentu. Agora nie ujawnia na razie, kto znajdzie się w zespole Kiwi TV, ani tego, czy dołączą tam np. dziennikarze, z którymi rozstała się ostatnio TVP.

- Jesteś na etapie rekrutacji i budowania zespołu, chcielibyśmy w jak w największym stopniu wykorzystać synergie wewnątrzgrupowe. To dotyczy naszych marek i treści tworzonych w grupie - mówił na konferencji Hojka.

- Szacujemy, że nasza inwestycja w rozwój tego kanału to będzie około 30 mln zł w przeciągu 4 - 5 lat. W pierwszym pełnym  roku działania wyniesie ona najwyżej kilkanaście mln  zł - mówił prezes spółki.

Telewizja Kiwi TV ma być rentowna w ciągu 4-5 lat. To dłuży okres na osiągnięcie break even niż otrzymała Stopklatka TV, której współwłaścicielem jest Agora - ta rentowność ma osiągnąć po trzech latach od startu (ma to się stać w tym roku).

Bartosz Hojka tłumaczył, że to wydłużenie okresu dojścia do rentowności wynika z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że co najmniej kilka miesięcy rynek zajmie Emitelowi uruchomienie pełnego zasięgu multipleksu. A po drugie rynek wzbogacony o siedem nowych kanałów będzie jeszcze bardziej konkurencyjny.

Dołącz do dyskusji: Kanał Kiwi TV Agory ma ruszyć jesienią br. Będzie rentowny za 4-5 lat

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
arbus
Kiwi TV nazwa adekwatna będzie do poziomu tej stacyjki
odpowiedź
User
rozbawiony piSSem
do @arbus - twój komentarzyk adekwatny do twojego nicka
odpowiedź
User
cccc
Na szczęście zasięg MUX 8 będzie mocno ograniczony, bo większość ludzi musiałaby zmienić antenę. Już widzę jak wszyscy to robią po to, żeby oglądać jakieś kiwi...
odpowiedź