SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanał Kiwi TV Agory ma ruszyć jesienią br. Będzie rentowny za 4-5 lat

Agora chciałaby uruchomić kanał Kiwi TV jesienią br. W pierwszym roku jego działania projekt pochłonie kilkadziesiąt mln zł, a rentowny ma być za 4-5 lat - zapowiedział Bartosz Hojka, prezes Agory.

fot. Shutterstock.com Article

- Zgodnie z koncesją mamy trzy miesiące na start Kiwi TV od momentu ustalenia tego z operatorem. Na pewno będziemy się z tego starali wywiązać - mówi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory. - Cały czas rozmawiamy z rynkiem i z Emitelem. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpatruje odwołania w konkursie, są też odwołania dotyczące wyboru operatora. Ten proces jest dynamiczny - podkreśla Hojka.

Kiwi TV ma być kanałem lifestylowym, a w jego ramówce pojawią się m.in. pozycje promujące sport i aktywne spędzanie czasu. Zgodnie z koncesją najwięcej czasu antenowego 29 proc. stanowić mają filmy fabularne, 11 proc. - filmy dokumentalne, a poza tym na antenie pojawią się też m.in. audycje edukacyjne, rozrywkowe, poradnikowe i publicystyczne.

Stacja postawi na jakościowe produkcje. - 26-letnia historia Agory to historia tworzenia właśnie takich treści. Nie będziemy tego zmieniać w przypadku kolejnego projektu, który chcemy rozwijać - mówi Bartosz Hojka.

Obecnie prowadzone są prace nad ramówką nowej telewizji oraz nad zgromadzeniem jego kontentu. Agora nie ujawnia na razie, kto znajdzie się w zespole Kiwi TV, ani tego, czy dołączą tam np. dziennikarze, z którymi rozstała się ostatnio TVP.

- Jesteś na etapie rekrutacji i budowania zespołu, chcielibyśmy w jak w największym stopniu wykorzystać synergie wewnątrzgrupowe. To dotyczy naszych marek i treści tworzonych w grupie - mówił na konferencji Hojka.

- Szacujemy, że nasza inwestycja w rozwój tego kanału to będzie około 30 mln zł w przeciągu 4 - 5 lat. W pierwszym pełnym  roku działania wyniesie ona najwyżej kilkanaście mln  zł - mówił prezes spółki.

Telewizja Kiwi TV ma być rentowna w ciągu 4-5 lat. To dłuży okres na osiągnięcie break even niż otrzymała Stopklatka TV, której współwłaścicielem jest Agora - ta rentowność ma osiągnąć po trzech latach od startu (ma to się stać w tym roku).

Bartosz Hojka tłumaczył, że to wydłużenie okresu dojścia do rentowności wynika z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że co najmniej kilka miesięcy rynek zajmie Emitelowi uruchomienie pełnego zasięgu multipleksu. A po drugie rynek wzbogacony o siedem nowych kanałów będzie jeszcze bardziej konkurencyjny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanał Kiwi TV Agory ma ruszyć jesienią br. Będzie rentowny za 4-5 lat

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
arbus
Kiwi TV nazwa adekwatna będzie do poziomu tej stacyjki
36 31
odpowiedź
User
rozbawiony piSSem
do @arbus - twój komentarzyk adekwatny do twojego nicka
29 27
odpowiedź
User
cccc
Na szczęście zasięg MUX 8 będzie mocno ograniczony, bo większość ludzi musiałaby zmienić antenę. Już widzę jak wszyscy to robią po to, żeby oglądać jakieś kiwi...
24 13
odpowiedź
User
AAnnAA
Jak można było dopuścić takie coś do nadawania
21 28
odpowiedź
User
huyt
"Pozycje promujące sport i aktywne spędzanie czasu"

Będą zachęcać do udziału w marszach KOD-u? hahaaha
24 39
odpowiedź