SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Sportowy sprzedał ponad 27 tys. egz. „Przewodnika Sportowego” na mundial

Kanał Sportowy sprzedał ponad 27 tys. egz. „Przewodnika Sportowego” wydanego z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. Wydawnictwo na pierwszy kwartał przyszłego roku planuje wydanie trzeciego numeru „Kwartalnika Sportowego”.

Krzysztof Stanowski podczas prezentacji zawartości "Przewodnika Sportowego" (screen: YouTube/Kanał Sportowy)Krzysztof Stanowski podczas prezentacji zawartości

We wrześniu w księgarni internetowej Kanału Sportowego pojawił się „Przewodnik Sportowy” dotyczący piłkarskich mistrzostw świata, które odbywają się od 20 listopada do 18 grudnia br. w Katarze. Magazyn można było zamawiać do 21 października, do 16 września w cenie 44,90 zł, a potem - 49,90 zł.

Krzysztof Stanowski, jeden z twórców Kanału Sportowego, podczas „Hejt Parku” przekazał, że zamówiono papier do wydrukowania 40 tys. egz. 400-stronicowego magazynu.

Jak się okazuje, rozeszła się już większość tego nakładu. - Sprzedaliśmy ponad 27 tys. egzemplarzy „Przewodnika Sportowego” na mundial. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego wyniku, a sprzedaż nadal trwa - informuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Łukasz Widuliński, dyrektor wydawniczy Wydawnictwa Kanału Sportowego.

Kolejny numer „Kwartalnika Sportowego” w 2023 roku

We wrześniu pojawił się także drugi numer „Kwartalnika Sportowego”. Jego motywem przewodnim był klub FC Barcelona. Czytelnicy zamówili ponad 22 tys. egz. pisma – to prawie dwa razy więcej niż w przypadku pierwszego numeru tytułu (w maju i czerwcu br. sprzedało się w niemal 12 tys. egz.).

Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, Kanał Sportowy wyda trzeci numer kwartalnika już niedługo. - Kolejne wydanie „Kwartalnika Sportowego” planujemy na pierwszy kwartał 2023. Nakład będzie uzależniony od liczby zamówień złożonych przez czytelników – mówi Widuliński.

W poniedziałek funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie dot. wyrządzenia Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej szkody na 1 mln zł zatrzymali cztery osoby. Wśród nich był Maciej Sawicki, prezes Kanału Sportowego, w przeszłości dyrektor generalny PZPN. „Z korupcją nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Zarzuca mi się natomiast wyrządzenie szkody finansowej PZPN. Uważam to za całkowity absurd” - napisał w oświadczeniu Sawicki.

Kanał Sportowy, działający od wiosny 2020 roku, ma obecnie 920 tys. subskrybentów, a zamieszczone na nim ponad 2,4 tys. materiałów zanotowały łącznie niemal 457,5 mln odtworzeń.

Dołącz do dyskusji: Kanał Sportowy sprzedał ponad 27 tys. egz. „Przewodnika Sportowego” na mundial

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Przy obecnych cenach papieru kokosów z tego nie będzie.
odpowiedź
User
Spec
Przy obecnych cenach papieru kokosów z tego nie będzie.

Skoro jest popyt, to będzie podaż. To jest podstawa ekonomii. Ludzie chcą czytać o sporcie, więc kupują kwartalnik. Proste.
odpowiedź
User
Adrian
Przy obecnych cenach papieru kokosów z tego nie będzie.


Tanio nie było i nie będzie, ale za tę jakość merytoryczną warto zapłacić.
odpowiedź