SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV najchętniej oglądany, TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

W maju 2021 roku zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogła TVP Historia, a najwięcej straciło Water Planet - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Rolnicy. Podlasie”; fot. Fokus TVArticle

Udział kanału Fokus TV w maju 2021 roku wyniósł 1,32 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik stacji zwiększył się o 4,36 proc. - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

Druga była TVP Historia, która awansowała z trzeciej lokaty. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,76 proc., po wzroście udziału w porównaniu do maja 2020 roku o 59,37 proc. - największym w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Podium uzupełnia TVN Turbo, który spadł z pozycji wicelidera (do góry o 9,34 proc. do 0,60 proc. udziału).

21. miejsce zajął nowy kanał TVP Dokument, który wystartował 19 listopada 2020 roku. Jego średni udział w maju br. wyniósł 0,07 proc.

Z kolei najwięcej straciła stacja Water Planet. Jej udział zmalał o 50 proc. do 0,003 proc.

Fokus TV na czele również w 16-49

W grupie komercyjnej w maju 2021 roku liderem był Fokus TV. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,27 proc., po wzroście o 2 proc.

Drugą lokatę zajęło TVN Turbo, którego wynik wyniósł 0,92 proc. (w dół o 1,92 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,74 proc.; + 27,12 proc.).

W tej grupie wiekowej też największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Adventure, którego średni wynik wzrósł o 133,33 proc. do 0,007 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Investigation Discovery - strata stacji wyniosła 60,19 proc. do 0,13 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV najchętniej oglądany, TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikolaj
Analiza zmienność wyników stacji której udzialy liczone są od trzeciej cyfry po przecinku trochę pozbawione są sensu. Wystarczy że ktoś przysnął w trakcie oglądania i wynik nabierze niesamowirego rozpędu
odpowiedź
User
dlg
Focus zawdzięcza to pewnie Rolnikom. Niesamowita historia. Ale ktoś miał pomysł.
odpowiedź
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Focus to Ford. Ten kanał to Fokus. Gratulacje dla stacji.
odpowiedź