SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanały MTV zmieniły koncesje brytyjskie na czeskie

Kanały nadawane przez spółkę MTV Networks Polska otrzymały w miniony wtorek 22 września br. koncesje satelitarne od czeskiego regulatora rynku medialnego. Wcześniej stacje nadawały na podstawie licencji brytyjskiego Ofcomu.

Kanały MTV zmieniły koncesje brytyjskie na czeskie

Nowe koncesje zostały wydane dla stacji: Viva Polska, MTV Polska, VH 1 Polska, Comedy Central Polska i Nickelodeon Polska i będą obowiązywać przez okres 12 lat.

Jak informuje nas Małgorzata Rybak-Dowżyk, PR manager MTV Networks Polska, zmiana licencji z brytyjskich na czeskie związana jest z rozwojem biznesowym MTV Networks International w regionie.

Z naszych informacji wynika, że dzięki zmianie koncesji kanały spółki zostały objęte mniej restrykcyjnymi zasadami dotyczącymi emisji reklam. Regulacje czeskie w przeciwieństwie do brytyjskich nie zabraniają np. stacjom kierowanym do młodzieży emisji reklam produktów żywnościowych uznanych za niezdrowe (np. napojów słodzonych czy batoników) w określonych godzinach.

- Regulacje większości regulatorów są zbliżone do siebie - twierdzi jednak Rybak-Dowżyk i dodaje, że np. regulacje Ofcomu zezwalają na reklamę alkoholu (a nie tylko piwa), ale pomimo tego MTV Networks Polska zawsze respektowało polską ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  • Więcej informacji:
  • MTV
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanały MTV zmieniły koncesje brytyjskie na czeskie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl