SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kara dla Polsatu i TVP

Polsat i TVP muszą zapłacić karę pieniężną za złamanie prawa

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek określiła wysokość kary w stosunku do Telewizji Polskiej S.A. za wyemitowanie w czasie chronionym /godz.21.30/ 22 odcinków cyklu telenoweli dokumentalnej pt. "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym." Jest to kwota 10.000.-złotych.. Decyzję o ukaraniu podjęto w związku z naruszeniem przez TVP S.A. paragrafu 1 rozporządzenia Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji z 20 listopada 2001 roku w sprawie szczegółowych zasad kwalifikowania, rozpowszechniania i sposobu zapowiadania audycji lub innych przekazów, które mogą zagrażać fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi niepełnoletnich - poinformowała Wirtualnemedia.pl Dorota Jasłowska, rzeczniczka przewodniczącej KRRiT.

Przewodnicząca komentując stosunkowo niski wymiar kary nałożonej na TVP powiedziała, że ma ona stanowić przysłowiową "żółtą kartkę" dla nowych władz telewizji publicznej. By na przyszłość, problemy, tak kontrowersyjne, jak w przypadku "Ballady" nie były pozostawione bez komentarzy i publicznych dyskusji .

Ponadto , zlecone przez Przewodniczącą KRRiT, badania przekazu głównych nadawców telewizyjnych/ TVP-1. TVP-2, TVN i POLSAT/, przeprowadzone przez ekspertów z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW pod kątem wspierania socjalizacji dzieci i młodzieży wykazały, że telewizja publiczna jedyna wypełnia w tej dziedzinie swoja misję. Dlatego chwaląc za całokształt, Danuta Waniek postanowiła potraktować sprawę "Ballady" jako przypadek jednostkowy i ukarać TVP "ku przestrodze"

Jednocześnie rzeczniczka przewodniczącej KRRiT poinformowała Wirtualnemedia.pl, że 16 marca Przewodnicząca KRRiT Danuta Waniek wymierzyła TV POLSAT karę pieniężną w wysokości 20.000 złotych za emisję kryptoreklamy podczas losowania Lotto, gdzie wyemitowano przekaz promujący loterię "Nasi Przyjaciele". Za stosowanie kryptoreklamy podczas losowania Lotto Krajowa Rada upominała i karała TV POLSAT już kilkakrotnie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kara dla Polsatu i TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl