SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Karol Antkowiak zostanie prezesem Gant Development

Karol Antkowiak zostanie prezesem zarządu Gant Development od 1 sierpnia, poinformowała spółka w komunikacie. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Małaszkiewicza.

"Jego poprzednik Dariusz Małaszkiewicz złożył rezygnację z przyczyn zdrowotnych i przejdzie do rady nadzorczej. Nowy prezes zapewnia, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu" - czytamy w komunikacie.

"Nie będę zasiadał na stanowisku prezesa tymczasowo. Rada nadzorcza delegowała mnie do tej funkcji, gdyż po pierwsze jestem głównym akcjonariuszem, a po drugie, sprawą priorytetową dla Ganta jest obecnie jak najwyższa sprzedaż mieszkań" - powiedział Antkowiak, cytowany w komunikacie.

Gant Development sprzedał w ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. 282 mieszania (netto), w III kw. zamierza ich sprzedać 262, a w ostatnim kwartale chce znaleźć nabywców na 326 mieszkania. Do końca roku prognozuje sprzedać w sumie 994 lokali. Znalezienie tylu kupców może być sporym wyzwaniem dla nowego prezesa.

"Tak się składa, że od dłuższego czasu, jest to właśnie moim głównym zadaniem, jako kierującego działem sprzedaży i marketingu z ramienia zarządu. Mam długofalową wizję rozwoju grupy Gant, jednak mój cel numer jeden to wykonanie tegorocznej prognozy sprzedaży mieszkań" - dodał Antkowiak.

Dotychczasowy członek zarządu Andrzej Szornak od 1 sierpnia będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, podano również.

Spółka Gant Development miała 5,53 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 18,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 38,89 mln zł wobec 83,43 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Karol Antkowiak zostanie prezesem Gant Development

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl