SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karol Wilczko po 10 latach odchodzi z zarządu Comperii, firma rozważa nową emisję akcji

Karol Wilczko zrezygnował z funkcji wiceprezesa firmy Comperia (wydającej m.in. serwisy Comperia.pl i Telepolis.pl). Jednocześnie sprzedał akcje spółki za prawie 560 tys. zł.

Karol WilczkoArticle

W komunikacie giełdowym Comperii nie podano powodów rezygnacji Karola Wilczko. Funkcję wiceprezesa firmy będzie pełnił do końca stycznia br.

W minioną środę Wilczko sprzedał 83,2 tys. akcji Comperii po 6,7 zł, co oznacza, że wartość transakcji wyniosła 557,44 tys. zł. Biznesmen ma jeszcze 100,6 tys. akcji firmy stanowiących 4,66 proc. jej kapitału.

Karol Wilczko z Comperią jest związany od połowy 2007 roku, przez cały ten okres był członkiem zarządu i udziałowcem firmy. Wcześniej pracował jako corporate dealer w Raiffeisen Bank Polska, oraz jako doradca finansowy i kierownik oddziału w Open Finance i Noble Bank.

Od sierpnia ub.r. prezesem Comperii jest Grzegorz Długosz, poprzednio związany z Polskim Standardem Płatności. W zarządzie są też Wojciech Małek (też od sierpnia ub.r.) i Szymon Fiecek (od czerwca 2016 roku).

Do Comperii należą m.in. serwisy Comperia.pl, eHipoteka.com, Banki.pl, Telepolis.pl. W pierwszych trzech kwartałach ub.r. firma zanotowała 15,2 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 21,2 proc. więcej niż rok wcześniej) i 2,06 mln zł straty netto (wobec 4,36 mln zł straty rok wcześniej). W samym trzecim kwartale ub.r. miała 5,26 mln przychodów ze sprzedaży i 670 tys. zł straty netto (rok wcześniej zanotowała 6,14 mln zł przychodów i 653 tys. zł straty).

Comperia zastanawia się nad nową emisją akcji

Od połowy ub.r. zarząd Comperii prowadzi przegląd wariantów rozwoju firmy i sposobów ich finansowania. Na początku stycznia zdecydowano, że wariantem wiodącym będzie emisja nowych akcji spółki skierowana do jej dotychczasowych akcjonariuszy. - Wariant ten, jako przedmiot dalszych rozważań, będzie poddany szczegółowej analizie pod kątem wszelkich niezbędnych uwarunkowań i założeń związanych z jego ewentualną realizacją (mając na uwadze potrzebę wypracowania ustaleń m.in. co do proponowanych warunków/parametrów emisji) - poinformowano.

Comperia ostateczna decyzja co do emisji zostanie podjęta w ciągu kilku tygodni. Firma zaznaczyła, że może odstąpić od tego planu.

W minionym tygodniu 100,2 tys. akcji Comperii sprzedał Bartosz Michałek, ma jeszcze 92,2 tys. jej papierów (to 4,27 proc. kapitału). Za to fundusze należące do Quercus TFI kupiły 150 tys. akcji firmy. Wcześniej miały ich 40,4 tys., a obecnie - 190,4 tys. (to 8,82 proc. kapitału spółki).

Największymi akcjonariuszami Comperii są Talnet Holding Limited (ma 352,2 tys. akcji stanowiących 16,32 proc. kapitału spółki) i TFI Investors (270,4 tys. akcji stanowiących 12.53 proc. kapitału). Na koniec piątkowej sesji giełdowej za akcję Comperii płacono 6 zł, co dawało wycenę firmy wynoszącą 12,95 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Karol Wilczko po 10 latach odchodzi z zarządu Comperii, firma rozważa nową emisję akcji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zanzibar
Comperia to dla mnie taki fenomen jak ta druga porównywarka, którą kupiła WP. Wszędzie tylko planowanie przychodów w najbliższej przyszłości i nieustanna jazda na stracie. Kto do tego dokłada? Akcjonariusze dokładają. :)
odpowiedź