SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karty przedpłacone z limitem 150 zł dla seniorów w sklepach Biedronka

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) wprowadza karty przedpłacone dla seniorów z limitem 150 zł miesięcznie. Otrzyma je ponad 6,6 tys. osób powyżej 60 roku życia znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

fot. materiały prasowe BiedronkiArticle

Kwota 150 zł trafiać będzie na kartę przedpłaconą „Na codzienne zakupy” przez 10 miesięcy – od marca do grudnia 2019 roku. Łącznie Jeronimo Martins przeznaczy na ten cel w tym roku ponad 10 mln zł. Osoby, które otrzymają karty wskazywane są przez Caritas Diecezjalne.

Tegoroczna akcja wsparcia seniorów przez Biedronkę jest drugą edycją projektu prowadzonego przez detalistę we współpracy z Caritasem. Pierwszą przeprowadzono w roku ub., a objęła ona ponad 5300 starszych osób.

Z danych udostępnionych przez Biedronkę i Caritas wynika, że seniorzy używający karty „Na codzienne zakupy” najczęściej kupują w sklepach sieci owoce, wędliny oraz masło. Dzięki niej częściej sięgały też po zupełnie nowe produkty spożywcze, których wcześniej nigdy nie próbowali.

W ramach akcji Caritasu i Biedronki starsze osoby otrzymują też wsparcie wolontariusza podczas zakupów czy w innych codziennych czynnościach. Mogą też uczestniczyć w różnych spotkaniach i aktywnościach, pomagających im radzić sobie z poczuciem samotności.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba osób w Polsce w wieku 60 lat i więcej wyniosła ponad 9 mln na koniec 2017 roku.

 

Dołącz do dyskusji: Karty przedpłacone z limitem 150 zł dla seniorów w sklepach Biedronka

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
I to jest CSR! brawa dla Biedronki
odpowiedź