SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pozostają w „Pytaniu na śniadanie”. „Nie ma zależności służbowych”

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, którzy ujawnili niedawno, że są parą w życiu prywatnym, będą nadal razem prowadzić „Pytania na śniadanie” w TVP2. Telewizja Polska tłumaczy, że między prezenterami nie ma zależności służbowych.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski w Article

W piątek dziennikarze ogłosili oficjalnie na Instagramie, że są parą w życiu prywatnym. Już w sobotę rano udzielili wspólnego wywiadu w „Pytaniu na śniadanie” TVP2, którego są gospodarzami. Z naszych informacji wynika, że rozmowa wynikała z błyskawicznie podjętej decyzji, by uciąć spekulacje i pozwolić parze przedstawić swoje stanowisko.

Z przebywającą w Izraelu parą połączyła się Ida Nowakowska. - Myślę, że to nasze podróżowanie wynika z naszej wspólnej ciekawości świata, którą mam nadzieję, nasi widzowie również widzą. Cudownie jest poznawać miejsce nowe, odkrywać te, które znamy na nowo z kimś, kogo się kocha i z kim jest bardzo dobrze podróżować przez życie. To jest najszczęśliwszy czas - powiedział w programie Maciej Kurzajewski.

 

Parze pogratulowała szefowa „Pytania na śniadanie” Joanna Kurska. - Miłość jest najważniejsza. Kochajcie się - napisała w komentarzu pod wpisem Cichopek.

- Ujawnienie związku na oczach tysięcy telewidzów niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa, lecz jeśli i stacja i osoby ujawniające się nie widzą w tym nic złego, to wszystko jest w porządku – oceniali pytani przez nas medioznawcy.

Telewizja Polska oficjalnie potwierdza, że oboje prezenterzy nadal razem będą prowadzić poranny magazyn TVP2. - Zapraszamy na ,,Pytanie na śniadanie" z ich udziałem 19 października - podało biuro prasowe TVP.

TVP: wydania z Cichopek i Kurzajewskim chętnie oglądane

Czy TVP nie przeszkadza, że prowadzący program są prywatnie w związku? - W związku z tym, że pomiędzy Katarzyną Cichopek, a Maciejem Kurzajewskim nie ma zależności służbowych, a wydania, które prowadzą widzowie chętnie oglądają, nie ma powodu, aby z racji ich prywatnej relacji to zmieniać - odpowiedziało nam biuro prasowe TVP.

Regulacje dotyczące relacji osobistych z przełożonymi i współpracownikami istnieją m.in. w amerykańskich korporacjach. W 2021 r. w TVN Grupie Discovery (obecnie TVN Warner Bros. Discovery) pojawiła się Polityka Konfliktu Interesów Discovery.

Wskazano w niej, że konfliktem interesów jest akceptowanie luksusowych podarunków lub zaproszeń od potencjalnego dostawcy lub dostawcy, którego umowa jest w trakcie negocjacji, chodzenie na randki ze współpracownikiem/współpracowniczką, z którym się blisko współpracuje czy zatrudnianie członka rodziny.

- Żadna osoba będąca krewną członka kierownictwa nie może pracować w Discovery, a pozostali pracownicy nie mogą bezpośrednio ani pośrednio zatrudniać, nadzorować, ani w żaden inny sposób sprawować kontroli nad członkiem bliskiej rodziny lub współpracownikiem, z którym pozostają w relacji osobistej, która ma lub mogłaby mieć wpływ na relacje zawodowe - podano w dokumencie, który opisywaliśmy na Wirtualnemedia.pl.

Obecnie pary prowadzące „Pytanie na śniadanie” poza Katarzyną Cichopek i Maciej Kurzajewski tworzą też: Ida Tomaszewska i Tomasz Wolny, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Izabella Krzan i Tomasz Kammel oraz Małgorzata Opczowska i Łukasz Nowicki.

W pierwszym półroczu 2022 roku średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” w TVP2 wyniosła 385 tys. osób przy 7,50 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pozostają w „Pytaniu na śniadanie”. „Nie ma zależności służbowych”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wypelnijtopole
Wesoło będzie, kiedy się pokłócą i ciekawe czy wtedy TVP nadal będzie twierdzić, że nie ma zależności służbowych :)
28 2
odpowiedź
User
animowany
Kurscy im załatwią ślub kościelny w Łagiewnikach. Mają w tym doświadczenie.
28 6
odpowiedź
User
Ulka
Poniżej krytyki. Obrzydliwe. Serio
37 5
odpowiedź