SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pozostają w „Pytaniu na śniadanie”. „Nie ma zależności służbowych”

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, którzy ujawnili niedawno, że są parą w życiu prywatnym, będą nadal razem prowadzić „Pytania na śniadanie” w TVP2. Telewizja Polska tłumaczy, że między prezenterami nie ma zależności służbowych.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski w Article

W piątek dziennikarze ogłosili oficjalnie na Instagramie, że są parą w życiu prywatnym. Już w sobotę rano udzielili wspólnego wywiadu w „Pytaniu na śniadanie” TVP2, którego są gospodarzami. Z naszych informacji wynika, że rozmowa wynikała z błyskawicznie podjętej decyzji, by uciąć spekulacje i pozwolić parze przedstawić swoje stanowisko.

Z przebywającą w Izraelu parą połączyła się Ida Nowakowska. - Myślę, że to nasze podróżowanie wynika z naszej wspólnej ciekawości świata, którą mam nadzieję, nasi widzowie również widzą. Cudownie jest poznawać miejsce nowe, odkrywać te, które znamy na nowo z kimś, kogo się kocha i z kim jest bardzo dobrze podróżować przez życie. To jest najszczęśliwszy czas - powiedział w programie Maciej Kurzajewski.

 

Parze pogratulowała szefowa „Pytania na śniadanie” Joanna Kurska. - Miłość jest najważniejsza. Kochajcie się - napisała w komentarzu pod wpisem Cichopek.

- Ujawnienie związku na oczach tysięcy telewidzów niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa, lecz jeśli i stacja i osoby ujawniające się nie widzą w tym nic złego, to wszystko jest w porządku – oceniali pytani przez nas medioznawcy.

Telewizja Polska oficjalnie potwierdza, że oboje prezenterzy nadal razem będą prowadzić poranny magazyn TVP2. - Zapraszamy na ,,Pytanie na śniadanie" z ich udziałem 19 października - podało biuro prasowe TVP.

TVP: wydania z Cichopek i Kurzajewskim chętnie oglądane

Czy TVP nie przeszkadza, że prowadzący program są prywatnie w związku? - W związku z tym, że pomiędzy Katarzyną Cichopek, a Maciejem Kurzajewskim nie ma zależności służbowych, a wydania, które prowadzą widzowie chętnie oglądają, nie ma powodu, aby z racji ich prywatnej relacji to zmieniać - odpowiedziało nam biuro prasowe TVP.

Regulacje dotyczące relacji osobistych z przełożonymi i współpracownikami istnieją m.in. w amerykańskich korporacjach. W 2021 r. w TVN Grupie Discovery (obecnie TVN Warner Bros. Discovery) pojawiła się Polityka Konfliktu Interesów Discovery.

Wskazano w niej, że konfliktem interesów jest akceptowanie luksusowych podarunków lub zaproszeń od potencjalnego dostawcy lub dostawcy, którego umowa jest w trakcie negocjacji, chodzenie na randki ze współpracownikiem/współpracowniczką, z którym się blisko współpracuje czy zatrudnianie członka rodziny.

- Żadna osoba będąca krewną członka kierownictwa nie może pracować w Discovery, a pozostali pracownicy nie mogą bezpośrednio ani pośrednio zatrudniać, nadzorować, ani w żaden inny sposób sprawować kontroli nad członkiem bliskiej rodziny lub współpracownikiem, z którym pozostają w relacji osobistej, która ma lub mogłaby mieć wpływ na relacje zawodowe - podano w dokumencie, który opisywaliśmy na Wirtualnemedia.pl.

Obecnie pary prowadzące „Pytanie na śniadanie” poza Katarzyną Cichopek i Maciej Kurzajewski tworzą też: Ida Tomaszewska i Tomasz Wolny, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Izabella Krzan i Tomasz Kammel oraz Małgorzata Opczowska i Łukasz Nowicki.

W pierwszym półroczu 2022 roku średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” w TVP2 wyniosła 385 tys. osób przy 7,50 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pozostają w „Pytaniu na śniadanie”. „Nie ma zależności służbowych”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wypelnijtopole
Wesoło będzie, kiedy się pokłócą i ciekawe czy wtedy TVP nadal będzie twierdzić, że nie ma zależności służbowych :)
odpowiedź
User
animowany
Kurscy im załatwią ślub kościelny w Łagiewnikach. Mają w tym doświadczenie.
odpowiedź
User
Ulka
Poniżej krytyki. Obrzydliwe. Serio
odpowiedź