SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Jabłońska awansowała w BBC Studios

Katarzyna Jabłońska awansowała na stanowisko director of digital and on-demand w regionie EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) w BBC Studios. Z firmą związana jest od dwóch lat.

Katarzyna JabłońskaArticle

W ramach nowej funkcji Jabłońska będzie opracowywać i realizować plany strategiczne mające na celu zwiększenie cyfrowych strumieni przychodów, a także wprowadzanie innowacji w nowych produktach i optymalizację zaangażowania odbiorców na różnych platformach.

- Jestem naprawdę podekscytowana, że w mojej nowej roli będę miała okazję być częścią historii cyfrowej transformacji BBC Studios, współpracując z moimi utalentowanymi kolegami z regionu EMEA, aby dostarczać naszym odbiorcom najlepsze brytyjskie treści na wiele nowych i kreatywnych sposobów - mówi Katarzyna Jabłońska.

Jabłońska będzie raportować do Arrana Tindalla, dyrektora handlowego i wiceprezesa ds. rynków kluczowych w regionie EMEA oraz do Tima Christlieba, wiceprezesa ds. usług markowych GM na kluczowych rynkach w regionie EMEA.

Katarzyna Jabłońska dołączyła do BBC Studios w grudniu 2021 r. i jako head of vod była odpowiedzialna za rozwój produktów redakcyjnych oraz kanałów FAST w regionie EMEA. Od tego momentu przyczyniła się do uruchomienia platform BBC Player w Polsce i BBC Nordic+. Pod jej kierownictwem BBC Studios powiększyło swoje portfolio FAST w regionie EMEA do sześciu marek kanałów w 42 krajach.

Wcześniej Jabłońska pracowała jako head of digital and monetisation w Endemol Shine Group UK, wiceprezes ds. sprzedaży w Scripps Networks International, director of distribution w firmie A+E Networks UK, commerical director w strukturach Universal Global Networks czy regional director w FOX International Channels na Europę Środkową.

BBC Studios jest komercyjną spółką zależną Grupy BBC ze sprzedażą na poziomie 1,6 miliarda funtów (w roku finansowym 2021/2022). Firma opiera się na czterech filarach: globalnym studiu treści (produkcja, inwestowanie i dystrybucja treści na całym świecie), kanałach i platformach streamingowych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, działalności z zakresu licencji oraz brytyjskiej sieci telewizyjnej UKTV.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Jabłońska awansowała w BBC Studios

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl