SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Jaklewicz i Dominika Maciejasz w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”, wspiera go Fundacja GW

Do utworzonego w kwietniu działu „Gazety Wyborczej” (Agora) dotyczącego tematyki gospodarczej dołączyły Katarzyna Jaklewicz i Dominika Maciejasz. Kierowany przez Wojciecha Pelowskiego dział wspierany jest zewnętrznymi grantami m.in. od Fundacji Gazety Wyborczej.

Od lewej: Dominika Maciejasz i Katarzyna Jaklewicz Article

Zarówno w przypadku Dominiki Maciejasz jak i Katarzyny Jaklewicz jest to powrót do Agory. Maciejasz z „Gazetą Wyborczą" była już związana od 2008 r. - pracowała w krakowskim oddziale i współpracowała z działem gospodarczym. W 2017 roku wyjechała na Wschód - jej korespondencje z Chin, Filipin i Australii ukazywały się na łamach „Wyborczej", Onetu i „Tygodnika Powszechnego".

Z kolei Katarzyna Jaklewicz od 2008 r. kierowała stołeczną redakcją internetową, była też wiceszefową newsroomu Wyborcza.pl, dyrektorem ds. rozwoju cyfrowego, a do lipca 2018 r. - dyrektorem programowym European VR Congress. Przez ostatnie lata prowadziła własną działalność, tworząc markę „Dziewczyny, które kochają kitesurfing".

- Z jednej strony technologie są mi bardzo bliskie, bo tym przez kilka ostatnich lat zajmowałam się w Agorze prowadząc dział Cyfryzacji, czy organizując Kongres Wirtualnej Rzeczywistości. Z drugiej strony tematyka gospodarcza i wyzywania z tym związane (będące konsekwencją pandemii koronawirusa) będą najważniejszym tematem najbliższych miesięcy, jeśli nie lat. Praca przy tym projekcie będzie więc na pewno ciekawym wyzwaniem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Jaklewicz.

W połowie kwietnia „Gazeta Wyborcza” połączyła działy Gospodarka, Mój Biznes i Technologie, tworząc nowy dział z informacjami gospodarczymi, których czytelnicy szukają szczególnie podczas pandemii koronawirusa. Na jego czele stanął Wojciech Pelowski, który - podobnie jak Katarzyna Jaklewicz i Dominika Maciejasz - wrócił do firmy, po dwóch latach nieobecności.

- Treści gospodarcze są już dziś szczególnie poszukiwane przez naszych czytelników. Spodziewamy się, że obok tematyki zdrowotnej związanej z koronawirusem, właśnie finanse i ekonomia będą tematami najważniejszymi w najbliższych tygodniach i miesiącach, dlatego w nie inwestujemy - komentuje Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej".

Wzmocnienie redakcji gospodarczych to efekt współpracy „Gazety Wyborczej" z zewnętrznymi donatorami. Dziennik współpracuje z Agora Holding, która wspiera rozwój treści i formatów związanych z gospodarką, oraz z Fundacją Gazety Wyborczej działającą na rzecz rozwoju jakościowego, ważnego społecznie dziennikarstwa. Nowy dział przygotował już specjalny newsletter z informacjami i poradnikiem dla małego i średniego biznesu, prowadzi również akcję, w której największe polskie kancelarie prawne za pośrednictwem dziennika odpowiadają na pytania przedsiębiorców.

Fundacja Gazety Wyborczej została uruchomiona wiosną ub.r. W jej radzie zasiadają m.in. wicenaczelny „GW” Jarosław Kurski, Anne Applebaum-Sikorska i Jerzy Wójcik, a prezesem jest Joanna Krawczyk, szefowa partnerstw w Agorze.

W zespole „Gazecie Wyborczej” trwa aktualnie wewnętrzny konkurs dla dziennikarzy wszystkich działów oraz redakcji regionalnych, którego efektem ma być zaangażowanie nowych osób w tworzenie treści gospodarczych i kreowanie nowatorskich formatów redakcyjnych.

- Wszyscy dziś myślimy o swoim zdrowiu i zdrowiu najbliższych. Myślimy też o swoich portfelach. Jako pracownicy - o bezpieczeństwie miejsca pracy. Przedsiębiorcy - o uratowaniu swojego biznesu. W nowej Gospodarce „Wyborczej" chcemy pomóc i pracownikom, i pracodawcom - przekonuje Wojciech Pelowski.

W pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" spadła o 14,59 proc. do 78 157 egz. Na koniec ub.r. z systemu cyfrowych subskrypcji „Gazety Wyborczej” korzystało 218 tys. użytkowników, o 47,5 tys. więcej niż rok wcześniej.

Agora podała, że w czasie epidemii koronawirusa liczba subskrybentów cyfrowych „GW” zwiększyła się o 20 tys. do ponad 240 tys.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Jaklewicz i Dominika Maciejasz w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”, wspiera go Fundacja GW

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kryzys
wyciął deski?
0 0
odpowiedź