SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN zgłosił na policję hejt wobec Katarzyny Lubnauer, sprawcą funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej

Szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, poinformowała, że w niedzielę podczas programu „Kawa na Ławę” w TVN24 na adres Kontakt24@tvn.pl wysłano mail, w którym grożono jej śmiercią. Wysłał go mężczyzna pracujący w Straży Marszałkowskiej. Został zatrzymany przez policję, ma być wydalony ze służby.

Katarzyna Lubnauer, fot. onet.plArticle

Katarzyna Lubnauer o zajściu poinformowała w poniedziałek w mediach społecznościowych. Kiedy w niedzielę była w programie „Kawa na Ławę”, na skrzynkę Kontakt24@tvn.pl przyszedł mail, w którym wulgarnie obrażono posłankę, dodając: „trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza.”

- Pisownia oryginalna poza kropkami. Dziękuje TVN za zgłoszenie sprawy na Policję. Wczoraj dopełniłam po telefonie z Policji formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła. Rano okazało się, że sprawca został w nocy ujęty. Gratuluję Komenda Stołeczna Policji sprawności i dziękuję za ostrzeżenie! Jednocześnie niech będzie to ostrzeżenie dla wszystkich twórców takich anonimowych gróźb, że nie są bezkarni! - napisała szefowa Nowoczesnej.

 

Sprawcą funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, zostanie wydalony ze służby

Już po zatrzymaniu nadawcy Radio Zet poinformowało, że pracuje on jako funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej.

- Został zatrzymany w nocy w czasie pracy. Policja ostrzegła Lubnauer, żeby nie wychodziła z pokoju w hotelu sejmowym bo sprawca jest w pobliżu - opisał dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Stołeczna policja w komunikacie stwierdziła, że w okresie przedwyborczym nie brakuje gróźb kierowanych wobec polityków wszystkich opcji. - Ze strony policji nigdy nie zabraknie determinacji w dotarciu do osób, którym wydaje się, że są anonimowe-  powiedział Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Centrum Informacyjne Sejmu w poniedziałek w południe poinformowało, że funkcjonariusz zatrzymany przez policję służy w Straży Marszałkowskiej od 19 lat. - Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń - zaznaczono.

- W związku z powyższym, Szef Kancelarii Sejmu, na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby. Jednocześnie, zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza - podano.

Dziennikarze zszokowani. „Totalny upadek autorytetu Straży Marszałkowskiej”

Niektórzy dziennikarze komentujący na Twitterze tę sprawę nie ukrywali szoku, że hejterski mail do posłanki wysłał funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, który bywa w bezpośrednim otoczeniu parlamentarzystów i ma dbać o ich bezpieczeństwo.

- Jezu, jak to się stało, że dziś w Polsce jesteśmy w takim punkcie? Kompletna katastrofa - ocenił Janusz Schwertner z Onetu. - Coś niesamowitego, zwłaszcza że policja prosiła Straż Marszałkowską o wzmożoną uwagę w związku z tą historią - stwierdził Konrad Piasecki z TVN24.

- Myślałem, że już wszystko w życiu widziałem, ale są rzeczy, które nadal potrafią mnie zadziwić i zszokować :/ - napisał Tomasz Walczak z „Super Expressu”. - To się nie dzieje... - stwierdziła Agnieszka Burzyńska z „Faktu”. - Skandaliczne - to mało. Katastrofa - jeszcze mniej. Pogróżki wysyła funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej?! Co się z tym społeczeństwem dzieje? - spytała Żaneta Gotowalska z „Gazety Wyborczej”.

- Całe lata przepracowałam z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej jako dziennikarka i urzędniczka. Ale tamtej formacji już nie ma. Jest nowa w paradnych mundurach, z szablami i z nowym zaciągiem - zwróciła uwagę Anna Godzwon, przez wiele lat reporterka sejmowa (pracowała m.in. w Polskim Radiu).

- Ten strażnik to nowy nabór? Ten który dostał cyrkowe mundurki i szabelki? Czy któryś ze starszych, tych co głównie siedzą przy bramkach w Sejmie? - spytał Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. - Straż Marszałkowska powinna skupić się jednak na doborze kadr miast na doborze odpowiednich szabel do paradnych mundurów - dodał Konrad Piasecki.

Hejterzy skazywani w procesach karnych

Kilka dni temu karny proces z hejterem wygrała posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. Był to już czwarty wygrany proces parlamentarzystki z osobami obrażającymi ją w sieci. - To dowód, że o swoje można, a nawet trzeba walczyć - mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl tuż po ogłoszeniu wyroku.

Z kolei Sąd Rejonowy w Łowiczu skazał dwóch mężczyzn za nienawistne komentarze, które zamieścili w internecie po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Obaj zostali skazani na prace społeczne, kary pieniężne i pokrycie sądowych opłat oraz kosztów. Dodatkowo stracą telefony, przy pomocy których zamieścili wpisy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN zgłosił na policję hejt wobec Katarzyny Lubnauer, sprawcą funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
I dobrze. Przed 2015 nie było takich nadużyć.
odpowiedź
User
marketer
co PiS robi z ludzi ... .
odpowiedź
User
ciekawe
Ciekawe czy jakby Kaczyńskiego albo kogoś z PiS-u hejtowali w taki sposób to TVN też by tak szybko zgłosił to na policję.
odpowiedź