SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN zgłosił na policję hejt wobec Katarzyny Lubnauer, sprawcą funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej

Szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, poinformowała, że w niedzielę podczas programu „Kawa na Ławę” w TVN24 na adres Kontakt24@tvn.pl wysłano mail, w którym grożono jej śmiercią. Wysłał go mężczyzna pracujący w Straży Marszałkowskiej. Został zatrzymany przez policję, ma być wydalony ze służby.

Katarzyna Lubnauer, fot. onet.pl Article

Katarzyna Lubnauer o zajściu poinformowała w poniedziałek w mediach społecznościowych. Kiedy w niedzielę była w programie „Kawa na Ławę”, na skrzynkę Kontakt24@tvn.pl przyszedł mail, w którym wulgarnie obrażono posłankę, dodając: „trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza.”

- Pisownia oryginalna poza kropkami. Dziękuje TVN za zgłoszenie sprawy na Policję. Wczoraj dopełniłam po telefonie z Policji formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła. Rano okazało się, że sprawca został w nocy ujęty. Gratuluję Komenda Stołeczna Policji sprawności i dziękuję za ostrzeżenie! Jednocześnie niech będzie to ostrzeżenie dla wszystkich twórców takich anonimowych gróźb, że nie są bezkarni! - napisała szefowa Nowoczesnej.

 

Sprawcą funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, zostanie wydalony ze służby

Już po zatrzymaniu nadawcy Radio Zet poinformowało, że pracuje on jako funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej.

- Został zatrzymany w nocy w czasie pracy. Policja ostrzegła Lubnauer, żeby nie wychodziła z pokoju w hotelu sejmowym bo sprawca jest w pobliżu - opisał dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Stołeczna policja w komunikacie stwierdziła, że w okresie przedwyborczym nie brakuje gróźb kierowanych wobec polityków wszystkich opcji. - Ze strony policji nigdy nie zabraknie determinacji w dotarciu do osób, którym wydaje się, że są anonimowe-  powiedział Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Centrum Informacyjne Sejmu w poniedziałek w południe poinformowało, że funkcjonariusz zatrzymany przez policję służy w Straży Marszałkowskiej od 19 lat. - Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń - zaznaczono.

- W związku z powyższym, Szef Kancelarii Sejmu, na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby. Jednocześnie, zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza - podano.

Dziennikarze zszokowani. „Totalny upadek autorytetu Straży Marszałkowskiej”

Niektórzy dziennikarze komentujący na Twitterze tę sprawę nie ukrywali szoku, że hejterski mail do posłanki wysłał funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, który bywa w bezpośrednim otoczeniu parlamentarzystów i ma dbać o ich bezpieczeństwo.

- Jezu, jak to się stało, że dziś w Polsce jesteśmy w takim punkcie? Kompletna katastrofa - ocenił Janusz Schwertner z Onetu. - Coś niesamowitego, zwłaszcza że policja prosiła Straż Marszałkowską o wzmożoną uwagę w związku z tą historią - stwierdził Konrad Piasecki z TVN24.

- Myślałem, że już wszystko w życiu widziałem, ale są rzeczy, które nadal potrafią mnie zadziwić i zszokować :/ - napisał Tomasz Walczak z „Super Expressu”. - To się nie dzieje... - stwierdziła Agnieszka Burzyńska z „Faktu”. - Skandaliczne - to mało. Katastrofa - jeszcze mniej. Pogróżki wysyła funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej?! Co się z tym społeczeństwem dzieje? - spytała Żaneta Gotowalska z „Gazety Wyborczej”.

- Całe lata przepracowałam z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej jako dziennikarka i urzędniczka. Ale tamtej formacji już nie ma. Jest nowa w paradnych mundurach, z szablami i z nowym zaciągiem - zwróciła uwagę Anna Godzwon, przez wiele lat reporterka sejmowa (pracowała m.in. w Polskim Radiu).

- Ten strażnik to nowy nabór? Ten który dostał cyrkowe mundurki i szabelki? Czy któryś ze starszych, tych co głównie siedzą przy bramkach w Sejmie? - spytał Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. - Straż Marszałkowska powinna skupić się jednak na doborze kadr miast na doborze odpowiednich szabel do paradnych mundurów - dodał Konrad Piasecki.

Hejterzy skazywani w procesach karnych

Kilka dni temu karny proces z hejterem wygrała posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. Był to już czwarty wygrany proces parlamentarzystki z osobami obrażającymi ją w sieci. - To dowód, że o swoje można, a nawet trzeba walczyć - mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl tuż po ogłoszeniu wyroku.

Z kolei Sąd Rejonowy w Łowiczu skazał dwóch mężczyzn za nienawistne komentarze, które zamieścili w internecie po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Obaj zostali skazani na prace społeczne, kary pieniężne i pokrycie sądowych opłat oraz kosztów. Dodatkowo stracą telefony, przy pomocy których zamieścili wpisy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN zgłosił na policję hejt wobec Katarzyny Lubnauer, sprawcą funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
I dobrze. Przed 2015 nie było takich nadużyć.
16 15
odpowiedź
User
marketer
co PiS robi z ludzi ... .
30 19
odpowiedź
User
ciekawe
Ciekawe czy jakby Kaczyńskiego albo kogoś z PiS-u hejtowali w taki sposób to TVN też by tak szybko zgłosił to na policję.
22 28
odpowiedź
User
Mietek
Szkoda chłopa. Ta praca potrafi zryć beret. Widzisz co oni odpiedralają i musisz siedzieć cicho salutując tym bałwanom.
16 20
odpowiedź
User
a
Ciekawe czy jakby Kaczyńskiego albo kogoś z PiS-u hejtowali w taki sposób to TVN też by tak szybko zgłosił to na policję.


nie bądź naiwny proszę
17 11
odpowiedź