SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Pachelska wicenaczelną w Media Operatorze, wydającym portale w aglomeracji śląskiej

Była wiceszefowa newsroomu „Dziennika Zachodniego”, Katarzyna Pachelska, w poniedziałek zaczęła pracę na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego w bytomskiej firmie Media Operator, wydającej kilka miejskich serwisów.

Katarzyna Pachelska pracowała w "Dzienniku Zachodnim" przez 18 lat Fot. ArchiwumArticle

Pachelska pracowała w „Dzienniku Zachodnim” 18 lat, w ostatnich latach zaangażowana była w wydania cyfrowe, serwisy, a także w social media dziennika. Była też wiceszefową newsroomu, zarządzała obiegiem treści na Dziennikzachodni.pl i w mediach społecznościowych. Odeszła z firmy na początku marca br., uzasadniając to m.in. zmianami właścicielskimi (wydawcę „Dziennika Zachodniego” kupił koncern PKN Orlen).

Pachelska  w firmie Media Operator

W poniedziałek Katarzyna Pachelska rozpoczęła pracę jako zastępca redaktora naczelnego w firmie Media Operator, wydającej osiem portali miejskich w aglomeracji śląskiej (m.in. Bytomski.pl i 24KATO.pl.) Jej głównym zadaniem jest teraz zarządzanie bieżącą pracą redakcji, dbanie o dobór tematów, redagowanie tekstów pod kątem SEO i promowanie treści w mediach społecznościowych.

- Media Operator ma plany rozwoju, więc ciekawych zadań na pewno mi nie zabraknie - komentuje Katarzyna Pachelska. - Kupno Polska Press przez Orlen nie był dla mnie jedynym powodem zmiany pracy. Dostałam interesującą ofertę pracy ze strony Daniela Lekszyckiego, redaktora naczelnego portali firmy Media Operator. Stwierdziłam, że to dobry moment, by wyjść ze strefy komfortu, którą przez 18 lat, bez jednego miesiąca, zapewniał mi „Dziennik Zachodni” - dodaje.

Jej odejście nie było pierwszym w redakcji „DZ”: z początkiem lutego pożegnały się z nią wieloletnia sekretarz Anna Ładuniuk i publicystka polityczna Agata Pustułka, które w śląskich mediach przepracowały niemal trzy dekady.

W grudniu ub. roku średnie rozpowszechnianie płatne razem „Dziennika Zachodniego” wyniosło 16 517 egz. Natomiast w styczniu br. portal Dziennikzachodni.pl zanotował wizyty 3,76 mln internautów i 12,95 proc. zasięgu.
 

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Pachelska wicenaczelną w Media Operatorze, wydającym portale w aglomeracji śląskiej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Te wszystkie portaliki zaśmiecają tylko Internet informacjami prasowymi agencji PR i samorządów.
odpowiedź
User
Neo
I nie mam na myśli konkretnych tytułów, po prostu to moje spostrzeżenia jako użytkownika Internetu.
odpowiedź
User
armstrong
ale miękkie lądowanko :) jeden krok dla ... :) xd
odpowiedź