SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Sułkowska prezesem Alior Banku

Rada nadzorcza Alior Banku podjęła uchwałę w sprawie powołania Katarzyny Sułkowskiej, dotychczasowego wiceprezesa zarządu, na stanowisko prezesa zarządu Alior Bank, podała instytucja.

Article

"9 czerwca 2017 r. Katarzyna Sułkowska powołana została w skład zarządu banku na nową, trzyletnią kadencję rozpoczynającą się 29 czerwca 2017 r. W dniu 12 marca 2018 r. rada nadzorcza banku powierzyła kierowanie pracami zarządu Katarzynie Sułkowskiej, wiceprezes zarządu banku. 15 maja 2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny Sułkowskiej na prezesa zarządu Alior Banku" - czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu 12 marca rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa i p.o. prezesa Alior Banku, powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej, związanej z bankiem od początku jego tworzenia tj. od 2008 r. W obecnym zarządzie Alior Banku Sułkowska odpowiadała za obszar ryzyka, a w poprzednich również za operacje. Przygotowała także i stworzyła politykę kredytową banku, założenia produktowe i metodologiczne.

Sułkowska zapowiedziała wówczas, że zarząd pod jej kierownictwem będzie kontynuował realizowanie działań związanych z operacjonalizacją strategii "Cyfrowego buntownika". Poinformowała też, że Alior Bank będzie dalej analizował możliwości współpracy z Bankiem Pekao.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Sułkowska prezesem Alior Banku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl