SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Woźnicka w zarządzie Kino Polska TV

Dyrektor finansowa SPI International Group Katarzyna Woźnicka przeszła z rady nadzorczej do zarządu Kino Polska TV. Z firmą jest związana od sześciu lat.

Katarzyna WoźnickaArticle

W środę Katarzyna Woźnicka zrezygnowała z funkcji członka rady nadzorczej Kino Polska TV, pełniła ją od marca 2016 roku. W czwartek została powołana do zarządu spółki, będzie odpowiedzialna za finanse, HR oraz dział prawny Spółki.

Z Kino Polska TV Woźnicka jest związana od 2014 roku. Najpierw przez rok pełniła funkcję dyrektora finansowego, a w latach 2014-2018 zajmowała takie stanowisko w należącej do tej firmy spółce Stopklatka. Od 2016 roku jest też dyrektorem finansowym w SPI International Group, większościowym akcjonariuszu Kino Polska TV.

Wcześniej pracowała m.in. w spółkach Prószyński i Agora. Pełniła również funkcję managera ds. finansów, dyrektora finansowego i członka zarządu w LexisNexis Polska.

- Z Kino Polska TV związana jestem już od wielu lat, przez co dobrze znam Grupę, specyfikę jej działalności oraz rynku, na którym funkcjonuje. Chcę wykorzystać moje dotychczasowe doświadczenie do dalszego zwiększania efektywności spółki, co ułatwi osiąganie krótko- i długoterminowych celów strategicznych Grupy Kino Polska TV, zarówno w Polsce jak i na rynkach międzynarodowych - komentuje Katarzyna Woźnicka.

Prezesem Kino Polska TV od marca 2014 roku jest Bogusław Kisielewski, w zarządzie są też Berk Uziyel (od marca 2014 roku), Marcin Kowalski (od czerwca 2015 roku oraz Levent Gultan (od listopada ub.r.). W środę z funkcji członka zarządu firmy zrezygnował Alber Uziyel.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Kino Polska TV osiągnęła wzrost przychodów o 20 proc. do 49,96 mln zł oraz zysku netto z 3,91 do 4,2 mln zł.

W zeszłym tygodniu zarząd i rada nadzorczej Kino Polska TV zaproponowali akcjonariuszom, żeby zeszłoroczny zysk netto spółki w całości przeznaczyć na jej kapitał zapasowy. Władze firmy uzasadniły, że w związku z epidemią „priorytetem zarządu jest utrzymanie bezpieczeństwa i płynności finansowej spółki”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Woźnicka w zarządzie Kino Polska TV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl