SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katolicki portal martymonialny - rośnie liczba ślubów

Mija rok działalności pierwszego katolickiego portalu matrymonialnego www.przeznaczeni.pl.

W tym czasie odbyły się cztery śluby Strefowiczów - jak nazywają samych siebie użytkownicy portalu, 26 par zaręczyło się, a 95 par jest zakochanych. Pierwsze małżeństwo spodziewa się dziecka.

W ciągu roku na portalu zarejestrowało się blisko 15 tys. osób, z czego 4 tys. aktywnie poszukuje życiowego partnera. Najczęściej Strefowiczami są osoby od 25 do 35 roku życia, lecz spotkać tu można także emerytów i maturzystów.

Przeznaczeni.pl nie jest portalem randkowym. Wchodząc na stronę nie można przeglądać profili z danymi innych użytkowników bez zarejestrowania się. Twórcy strony zatroszczyli się o pełną ochronę Strefowiczów przed ciekawskimi osobami, które same nie szukają partnera na całe życie. Tu mogą spotykać się tylko ci, którzy zdecydowani są na małżeństwo i w tym celu zaglądają na portal. Ale nawet po zarejestrowaniu się obowiązują pewne zasady. Kobiety mają dostęp do profili z informacjami dotyczącymi mężczyzn, mężczyźni do profili z danymi kobiet. - Nie chcemy, by mężczyźni umawiali się tu na piwo, a kobiety na pogaduchy, to portal dla ludzi poszukujących małżonków - podkreślił Maciej Koper, współtwórca Przeznaczonych.pl.

Chętni do zarejestrowania się na portalu muszą odpowiedzieć na szereg pytań, także dotyczących wiary i stosunku do nauki Kościoła katolickiego. Strefowicze nie mogą być rozwodnikami, muszą bowiem mieć prawo do zawarcia ślubu kościelnego.

"Jeśli szukasz wielu przypadkowych znajomości, łatwej rozrywki, przyjemnych flirtów, partnera do seksu, jeśli wiara i religia nie mają dla Ciebie znaczenia i z założenia odrzucasz Kościół katolicki albo wybiórczo akceptujesz jego nauczanie, jeśli już masz za sobą ślub kościelny i rozwód cywilny, to źle trafiłeś " - przestrzegają twórcy portalu. "Ale jeśli szukasz osoby żyjącej na co dzień według chrześcijańskiego systemu wartości, osoby otwartej na to, że nawiązana z Tobą przyjaźń może doprowadzić Was nawet do małżeństwa, jeśli Ty również żyjesz w ten sposób i też jesteś otwarty, to znalazłeś się we właściwym miejscu " - dodają.

Strefowicze mają do dyspozycji swoje forum, chat oraz wewnętrzny system wymiany wiadomości, który jest dostępny tylko dla zarejestrowanych na portalu osób. Mają też okazje do spotykania się i to nie tylko na umówionych randkach. Co jakiś czas odbywają się spotkania w grupach, których kalendarz także jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Pretekstem jest wspólna modlitwa, bal, koncert, czy towarzyskie pogaduchy. W ciągu roku odbyło się już 200 takich spotkań, Strefowicze organizują też własne wyjazdy na weekend czy wakacje w różne miejsca Polski i Europy. - W ten sposób zawierane są także przyjaźnie między Strefowiczami - przyznaje Maciej Koper, jeden z twórców Przeznaczeni.pl. - Trzeba pamiętać, że to są głównie osoby koło 30. roku życia, ich znajomi często mają już rodziny, dzieci. Strefowicze potrzebują więc kontaktu z ludźmi, którzy są w podobnej do ich sytuacji.

Twórcy portalu chcą rozszerzyć krąg Strefowiczów. Dzięki współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, rozsyłają do parafii plakaty promujące Przeznaczonych.pl. - Około 60-70 proc. naszych Strefowiczów trafiło na portal dzięki rekomendacji znajomych. Chcemy, by dowiadywali się o nas także w parafiach - powiedział Maciej Koper.

Korzystanie z portalu jest odpłatne. Strefowicze muszą wpłacić jednorazowo 99 zł. Część funduszy zebranych z opłat członkowskich jest przeznaczana na wspieranie inicjatyw katolickich.

Twórcy portalu - Maciej Koper, Paweł Kałuski, Agnieszka Wnuk - za cel Strefy przeznaczeni.pl uważają wypełnienie apelu Jana Pawła II, zawartego w liście do młodych: "Kościół i ludzkość zawierza Wam wielką sprawę tej miłości, na której opiera się małżeństwo - rodzina: przyszłość. Ufa, że potraficie ją odrodzić. Ufa, że potraficie ją uczynić piękną: po ludzku i po chrześcijańsku. Po ludzku i po chrześcijańsku wielką, dojrzałą i odpowiedzialną ".

Portal cały czas się rozwija. Jego twórcy myślą już o innych niż polska wersjach językowych.

Dołącz do dyskusji: Katolicki portal martymonialny - rośnie liczba ślubów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl