SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy patronem „Strajku Szkolnego”

Oddział Warszawski Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy objął patronatem „Strajk Szkolny”. Inicjatywa ta jest protestem przeciwko planowanej reformie systemu oświaty w naszym kraju.

- Solidaryzując się z protestującymi przeciwko niszczeniu polskiej oświaty, jednocześnie w ten sposób chcemy zaakcentować, że również nie godzimy się i nie jesteśmy obojętni wobec wprowadzanej w życie „reformy” oświaty i podobnie jak organizatorzy „Strajku Szkolnego” nie chcemy być społeczeństwem idiotów - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarz, podpisanym m.in. przez Agnieszkę Piwar, przewodniczącą Oddziału Warszawskiego tej organizacji.

KSD wezwało jednocześnie dziennikarzy, „by temat Strajku Szkolnego oraz prowadzonej kolejnej głodówki potraktowali z należytą uwagą i powagą oraz aby ten temat nie został potraktowany tylko jako kolejny szybki news, który dziś jest, a jutro się o nim zapomina”.

„Strajk Szkolny” został zainaugurowany w poniedziałek w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie, gdzie od kilku dni trwał protest głodowy przeciwko niszczeniu polskiej oświaty. Inicjatorami akcji są m.in. organizacje: Młodzież Wszechpolska, Młodzież Rzeczypospolitej, Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej oraz Forum Młodych PiS.

Inicjatorzy „Strajku Szkolnego” obawiają się m.in. negatywnych skutków ograniczenia liczby przedmiotów humanistycznych oraz przyrodniczych, jaka planowana jest w szkołach średnich. Postulują rezygnację z reformy i zainicjowanie debaty społecznej na temat koniecznych zmian w polskim szkolnictwie. Jedną z form protestu ma być m.in. tworzenie szkolnych komitetów strajkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy patronem „Strajku Szkolnego”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Polskie szkolnictwo potrzebuje ODRODZENIA! I to na gwałt! - Ażeby w szkołach nie wisiały takie "plakaty nienawiści", które wiszą tam obecnie.
Ale czy ten patronat wprowadzi tam tak potrzebne zmiany i opiekę nad szkolnictwem? - To jest pytanie na miarę Hamleta lub raczej Otello ;)
odpowiedź