SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kazimierz Kujda w radzie nadzorczej BGK. Przez kilka lat zarządzał Niezalezna.pl

Premier Mateusz Morawiecki do rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego powołał Kazimierza Kujdę. W ostatnich latach Kujda pracował w dwóch ministerstwach i Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a wcześniej przez sześć lat był w zarządzie spółki wydającej portal Niezalezna.pl i miesięcznik „Nowe Państwo”.

Kazimierz Kujda, fot. screen z youtube'aArticle

W czwartkowym komunikacie Bank Gospodarstwa Krajowego podał, że Kazimierz Kujda został powołany do rady nadzorczej przez premiera z dniem 11 kwietnia br.

Szefem rady nadzorczej BKG jest prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, wiceprzewodniczącą Beata Gorajek, a sekretarzem Magdalena Tarczewska-Szymańska. Pozostali członkowie to Zbigniew Krysiak, Honorata Krysiewicz, Wojciech Maj, Adam Rudzewicz, Jerzy Szmit, Piotr Kieloch, Michał Gajewski i mianowana w połowie lutego br. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezesem BGK od siedmiu lat jest Beata Daszyńska-Muzyczka. Zarząd tworzą też pierwszy wiceprezes Paweł Nierada, Radosław Kwiecień i Tomasz Robaczyński.

Kazimierz Kujda zarządzał NFOŚiGW, Srebrna i Słowem Niezależnym

Bank Gospodarstwa Krajowego podał w komunikacie, że Kazimierz Kujda od 2022 r. jest zatrudniony w biurze ministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych, w ub.r. pracował też w biurze ministra w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

W latach 2015–2019, 2005–2008 oraz 1998–2002 był prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gdzie również w latach 2002–2004 pełnił rolę eksperta.

W latach 2008–2016 oraz 1995–1998 prezesem powiązanej z działaczami PiS spółki Srebrna. Natomiast od 2009 do 2015 roku był członkiem zarządu Słowo Niezależne, wydawcy portal Niezalezna.pl i miesięcznik „Nowe Państwo”. Od 2005 roku prezesem Słowa Niezależnego jest Tomasz Sakiewicz, obecnie w zarządzie jako wiceprezeski są także Beata Dróżdż (od drugiej połowy 2019 roku) i Katarzyna Gójska (od jesieni 2021 roku).

Pięć lat temu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki przyznał Fundacji Media Niezależne (jej współzałożycielem jest Tomasz Sakiewicz) 7,2 mln zł grantu od Wodnej na platformę Puszcza.tv. Z dotacji oprócz uruchomienia i obsługi serwisu przeznaczono setki tys. zł na promowanie go w mediach związanych z Sakiewiczem.

W latach 2004-2007 Kazimierz Kujda pełnił funkcję rektora Szkoły Wyższej Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży, a w okresie 2004-2005 był rektorem Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie, a w latach 1993-1998 pełnił funkcję członka zarządu Fundacji Prasowej „Solidarność”.

Wcześniej Kazimierz Kujda był także zatrudniony w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, Wspólnocie Energetyki i Węgla Brunatnego, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz w Centrum Informatyki Energetyki.

Kazimierz Kujda był także członkiem rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska i Polskich Kolei Państwowych, a od 2021 r. pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Spółki Gazownictwa.

Dołącz do dyskusji: Kazimierz Kujda w radzie nadzorczej BGK. Przez kilka lat zarządzał Niezalezna.pl

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stan
Ale ważna informacja dla Kowalskiego, takiego zwykłego człowieka. Z resztą na tym portalu same takie informacje.
odpowiedź
User
AS
, a jeszcze wcześniej dał się poznać jako współpracownik SB, ot, taki drobiazg.
odpowiedź
User
Stanek
Ale ważna informacja dla Kowalskiego, takiego zwykłego człowieka. Z resztą na tym portalu same takie informacje.
Cóż, dobrze wiedzieć jak prawdziwi patrioci z PISu współpracownicy SB się obsadzają na państwowym.
odpowiedź