SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kazuo Hirai rezygnuje z funkcji prezesa Sony i po 35 latach odchodzi z firmy

Kazuo Hirai, prezes koncernu Sony zapowiedział rezygnację ze stanowiska i odejście z koncernu po 35 latach pracy. Menedżer pozostanie doradcą firmy udzielając zarządowi konsultacji w razie potrzeby. Dymisja oznacza że kierowanie Sony przejmie na siebie w pełni dotychczasowy dyrektor wykonawczy spółki Kenichiro Yoshida.

Kauzo Hirai, fot.: Wikipedia Article

Kazuo „Kaz” Hirai zapowiedział że faktycznie przestanie sprawować funkcję prezesa Sony z dniem 18 czerwca br. Nie będzie też na stałe pracował w koncernie, pozostanie jednak do dyspozycji zarządu jako konsultant udzielający mu wsparcia w razie takiej potrzeby.

Hirai zaczynał swoją karierę w Sony w 1984 r. od pracy w marketingu, od 1995 r. pełnił coraz ważniejsze funkcje w segmencie koncernu zajmującym się elektroniczną rozrywką.

W 2012 r. Hirai objął funkcję dyrektora generalnego oraz prezesa Sony. W czasie kiedy kierował koncernem wyprowadził go ze strat na poziomie 6,4 mld dol. rocznie do zysków w wysokości 6,7 mld w roku 2017. To efekt oszczędności oraz skoncentrowania się działań firmy na obszarze gier i fotografii przy stopniowym wycofywaniu się producenta z segmentu urządzeń mobilnych.

W 2018 r. Hirai zrezygnował z funkcji CEO, którą przejął po nim Kenichiro Yoshida. Po odejściu Hiraia z fotela prezesa właśnie ten menedżer będzie w pełni kontrolował dalsze działania Sony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kazuo Hirai rezygnuje z funkcji prezesa Sony i po 35 latach odchodzi z firmy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl